Walentynki to takie święto, że niektórzy je kochają, a niektórzy gardzą. Faktem jest, że było latami hucznie obchodzone w krajach anglojęzycznych, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, co już samo w sobie było dla nas interesujące w szkole językowej. Uznaliśmy, że jest to okazja do nauki nowego słownictwa i zwyczajów kulturowych innych krajów. Obchodzimy Walentynki od wielu lat – raz skromniej, raz huczniej. Pierwsze Walentynkowe świętowanie miało u nas miejsce już 2012 roku. Dekoracje na Walentynki w szkole zazwyczaj robiliśmy, aby umilić naszym uczniom pobyt w placówce. Serduszka i róże, czerwony i różowy kolor jeszcze nikomu nie zaszkodziły. My kochamy The Palms, kochajcie i Wy!

Skąd się wzięły Walentynki, możecie przeczytać tutaj: https://www.tvp.pl/66219867/skad-wziely-sie-walentynki-nieznana-historia-slynnego-swieta My nie będziemy teraz tego rozstrzygać. Chcemy pokazać zbiór naszych dekoracji na Walentynki, które realizowaliśmy przez ostatnie lata. Może zainspirują one kogoś, kto szuka i zastanawia się czy można samodzielnie wykonać dekoracje i osiągnąć wspaniały efekt. Oto przykłady.

Napis Love – podstawa dekoracji na lata

Ten napis zakupiliśmy dawno temu, jest wykonany z drewna i przypomina dekoracje weselne (ha ha ha). Jest solidny, zrobiony z drewna i pomalowany – służy nam przez lata. Oczywiście staraliśmy się kreatywnie zmieniać dekoracje z nim związane, ale były to smaczki. Napis jest takim mocnym akcentem, że przykuwa uwagę sam. Warto czasami zainwestować w coś trwałego!

Tutaj tło do dekoracji z napisem stanowiły bibuła w wybranych kolorach.  Wybraliśmy wszystkie odcienie różowego i czerwonego jakie były dostępne w sklepie. Następnie ułożyliśmy je w paletę. Bardzo tani, a jaki efektowny pomysł!

Kolejna odsłona wykorzystania napisu była związana z wyprodukowaniem naklejek, ale to nie jest duży koszt w lokalnej firmie. Wykorzystaliśmy motyw serduszka z cytatem z Misia Puchatka – oczywiście w języku angielskim.

Ten ostatni pomysł z napisem i maszyną do pisania, to był prawdziwy hit. Tak się składa, że maszyna jest w naszym posiadaniu od pokoleń i nagle została gwiazdą. Dodatkowe elementy tej dekoracji to różowe kartki A4 z dodatkowo wyciętym serduszkiem, zalaminowane i powieszone na „niewidzialnych” sprężynkach. Efekt fruwających listów miłosnych został osiągnięty. Wieczorem dodatkowo zapalona była różowa lampa, która robiła efekt „wow”.

Materiały, akcesoria i gry językowe na Walentynki

U nas nie może zabraknąć akcesoriów, które podczas lekcji wykorzystywane są przy grach językowych. Tak samo było na Walentynki. Były balony, okulary serduszkowe, neon, materiały drukowane na Walentynki od Igraszki jezykowe i wiele innych drobiazgów.

Na naszym blogu powstał specjalny post o tym „Jak obchodzimy Walentynki, aby nie tracić programu kursu” i zachęcamy do przeczytania go tutaj <klik>

Obraz malowany ręcznie – piękna dekoracja na Walentynki

To nie była typowa akcja na Walentynki, ale namalowany wspólnie z lektorami obraz stał się naszą stałą Walentynkową dekoracją w szkole. To jest bardzo fajna inicjatywa, jeśli chcemy wprowadzić element współpracy – uczniów lub lektorów. Wystarczy do tego podobrazie zakupione w sklepie plastycznym lub Empiku oraz farby akrylowe. Reszta to już twórcza wena i wspaniała zabawa!

Wielkie serce z małych karteczek

To jest przykład dekoracji, która powstała także przy innej okazji. Było o niej tak głośno w naszej dzielnicy, że od tego zaczęła się właściwie historia zmieniania witryny. Było to serduszko z karteczek w kolorze czerwony i różowym naklejone obok siebie jak piksele. Nie były to karteczki post it, tylko zwykłe karteczki bez kleju, które można kupić w Auchan czy L’eclerc. Każda karteczka była wcześniej ozdobiona na zajęciach i była rodzajem życzeń dla The Palms. To był wspaniały pomysł, ktry wspominamy od lat. Był bardzo tanki w realizacji i bardzo efektowny. Można go zrealizować na szybie, na drzwiach szklanych, czy nawet na ścianie. Karteczki mogą mieć napisane życzenia, a mogą dopiero posłużyć uczniom do wpisania czegoś na gotowej dekoracji.

Nowe dekoracje na Walentynki w szkole w przygotowaniu

W tym roku również nie zabraknie Walentynkowych dekoracji. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie i na Facebooku. Tam zawsze znajdziesz aktualne informacje „behind the scenes”.

Więcej inspiracji i pomysłów Walentynkowych znajdziecie na profilu The Palms Pinterest. Można przejść tam tutaj <klik>