Bardzo lubimy Wielkanocne lekcje. To powiew świeżości i koloru na zajęciach, nowe karty obrazkowe i gry! W naszej szkole dzieci kontynuują naukę przez kilka lat i mamy w grupach takie osoby, które znamy już nawet 3-4 lata. Może trudno w to uwierzyć, ale dzieci pamiętają, co było w zeszłym roku na lekcjach wielkanocnych… To dowodzi naszej teorii, że kolory i jakość materiałów edukacyjnych wspomagają zapamiętywanie. Dlatego, z roku na rok, nawet jeśli używamy tych samych obrazków, uzupełniamy materiały o nowe gry, aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności językowe. Wielkanocna lekcja angielskiego dla dzieci pełna gier i zabaw! Mieszamy materiały drukowane z grami online i quizami na tablicy interaktywnej, aby  każda lekcja spełniała kryteria naszej metody Five Stars.

Te same słówka ale inny poziom trudności ćwiczeń

Na lekcje wielkanocne wybraliśmy 12 obrazków, na których bazują wszystkie gry i ćwiczenia. Słownictwo Easter jest dość proste. Dzieci znają większość słówek z innych wcześniej wprowadzanych tematów. Dlatego uważamy, że można wszystkie 12 słów wprowadzić zarówno w grupach przedszkolnych jak i starszych klasach. Poziom trudności natomiast to kwestia wyboru rodzaju ćwiczeń czy gier. Przedszkolaki i młodsze klasy grają np. w pieczątki, a starsze dzieci z klas 2-3 rozwiązują szyfr czy wyszukiwankę. Oczywiście celem zdań są wypowiedzi pełnozdaniowe, które wypowiadają wszystkie dzieci.

Bogaty zestaw Easter Games zawiera w sumie 20 elementów do wyboru

Lektorzy The Palms otrzymują od Metodyków szkoły gotowe materiały na zajęcia takie jak Easter Special Day. Dzięki temu we wszystkich grupach są realizowane te same materiały, a dzieci z różnych grup, wymieniając się informacjami podczas przerwy, mogą dzielić te same doświadczenia. Zestawy materiałów są bardzo bogate i pozwalają nauczycielom na dostosowanie lekcji do poziomu grupy, a także dają pole do kreatywnego ich zastosowania.

• karty obrazkowe w małym i dużym formacie, do memory i innych gier,
  • karty z literkami i słówkami dla starszych dzieci,
  • pieczątki dla przedszkolaków i młodszych dzieci,
  • puzzle w dwóch formatach (różny poziom trudności – paski i kwadraty)
  • tic tac toe z obrazkami, literkami lub słówkami dla utrudnienia,
  • gra wyścigi,
  • I-spy,
  • gra planszowa z kostką,
  • gra z kostką 6×6,
  • 8 plansz bingo bazujące na 12 słowach,
  • karty pracy: zaszyfrowana wiadomość i wyszukiwanka dla piszących dzieci,
  • kolorowanka jako gra językowa i puzzle językowe;
  • dodatkowe karty obrazkowe z królikami dla starszych dzieci z klas 3-4 oraz gra „Guess Who”, gra wyścigi i gra tic tac toe;

Easter Online Games sprawiają dzieciom najwięcej radości

Od zawsze gry online gościły na naszych zajęciach. Na długo przed pandemią wplataliśmy je w lekcje, a naszą pierwszą tablicę do szkoły kupiliśmy już prawie 13 lat temu. Wtedy mieliśmy tylko jedną w całej szkole, dzisiaj mamy tablice w każdej sali. Kiedy przyszła pandemia, to fakt, że nigdy nie baliśmy się innowacyjnych rozwiązań, pozwoliło nam najpierw przetrwać, a potem jeszcze bardziej się rozwinąć.

Następnie uruchomiliśmy lekcje hybrydowe – część dzieci w sali, a część online w razie przeziębienia czy dłuższej choroby. Tutaj gry i kreatory interaktywne również okazały się niezastąpione. To one zapewniły skuteczność naszym lekcjom, bo zaangażowanie uczniów było i jest stuprocentowe. A skoro coś było i jest skuteczne, to postanowiliśmy to rozwijać i stosować regularnie.

Oto cała lista naszych wielkanocnych gier online:

• Double
  • Tic Tac Toe
  • Memory interaktywne
  • Is it an egg? – gra rysunkowa online
  • Decorate your Easter Egg – kreator interaktywny
  • Bamboozle quiz online w dwóch różnych wersjach rysunkowych (tu sprawdź platformę Bamboozle)
  • Blooket quiz online (tu sprawdź platformię Blooket)
  • Kahoot quiz online (tu sprawdź platformę Kahoot)

Wielkanocne gry również podczas wyjazdów rodzinnych

Przed przerwą w zajęciach zawsze wysyłamy przypomnienie odnośnie dni wolnych od zajęć. W wiadomości do rodziców rozesłane zostały linki do gier, których używaliśmy na zajęciach z dziećmi. Można w nie śmiało grać w samochodzie podczas wyjazdów na rodzinne spotkania wielkanocne. Z jednej strony do dobra okazja, aby podpytać dzieci co robiły z tymi grami na lekcji, a z drugiej strony – to dodatkowa powtórka dla dzieciaków. Nie zapominaj tylko o wypowiedziach pełnozdaniowych. Dzieci ubierając świąteczne jajko na śmieszne sposoby mówiły podczas lekcji pełne zdania. Z pewnością powiedzą Ci jakie.

Relacja foto z wielkanocnych lekcji angielskiego dla dzieci

Zazwyczaj kilka lub kilkanaście zdjęć publikujemy na naszych profilach social media. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na FacebookuInstagramie.