Nauka języka w tej samej szkole ważny temat rozmów wśród rodziców i uczniów. Pojawia się zwłaszcza pod koniec roku szkolnego. Uczniowie piszą testy roczne, podsumowujemy ich osiągnięcia… Dodatkowo w tym czasie jest anonsowana promocyjna oferta na naukę języka w tej samej szkole. Już wiadomo, że trzeba szybko podjąć decyzję. Czy zostajemy w tej samej szkole, czy szukamy alternatywy?

Klienci szkoły językowej The Palms stanowią dobry przykład, który dowodzi, że nauka języka w tej samej szkole przez kilka lat jest bardzo skuteczna. Jest wiele pozytywów, które słyszymy w rozmowach przy podpisywaniu umów na kolejny rok. Namacalnym dowodem jest fakt, że prawie 60% Klientów naszej szkoły decyduje się na kontynuację nauki już w czerwcu. Czy gdyby nie widzieli efektów nauczania decydowaliby się na kontynuację tak licznie? Nie wierzyli w skuteczność metody nauczania The Palms a podpisywaliby umowy? Nauka języka nie sprawia im przyjemności, a oni nadal przychodzili do nas z uśmiechem? Wiadomo, jaka jest odpowiedź.

Nauka języka w tej samej szkole przynosi szybsze efekty! Oto zalety nauki w tej samej szkole i kilka kwestii, które doceniają klienci The Palms:

1. Łatwiejsze przyswajanie wiedzy dzięki spójności programu
  2. Przyjemność nauki w zgodzie z metodą „Five Stars”
  3. Znajomość i skuteczność rytuałów The Palms

Łatwiejsze przyswajanie wiedzy dzięki spójności programu

Jeśli program nauczania języka obcego jest dobrze przygotowany, to możemy być pewni efektów wynikających z jego spójności. W szkole The Palms spójną podstawę programową kursów stanowią podręczniki renomowanego wydawnictwa Macmillan Education. Dodatkowymi elementami są autorskie programy uzupełniające. Są to Akiki’s Playhouse dla dzieci 4-9 lat oraz Surfing Paradise dla dzieci 10-18 lat. Wszystkie elementy kursu są spójnie stosowane od początku działalności szkoły. W rezultacie mamy takich uczniów The Palms, który po kilku latach nauki w naszej szkole przeszli z programu dziecięcego do młodzieżowego, a w tym roku zdawali egzamin FCE w British Council. Jesteśmy z tego bardzo dumni!

Przede wszystkim zalety spójności programu kursu to stopniowe poszerzanie wiedzy. Do tego jest konieczny przemyślany i dobrze przygotowany metodycznie proces. Dlatego u dzieci może to na przykład oznaczać brak zaległości w materiale i dobrze przyswojoną bazę. To stanowi o późniejszym sukcesie w mówieniu. Przykładem może być fakt przyzwyczajania się dzieci do bohaterów programu kursu i łatwiejsze identyfikowanie się z nim. Znanym i lubianym bohaterem w szkole jest lemur Akiki. Jego przygody i życiowe preferencje są często omawiane podczas lekcji. W efekcie dzieci zapamiętują jego historie i wykorzystują je w mówieniu przy kolejnych lekcjach. Istnienie i spójność bohatera jest namacalnym atutem!

Przyjemność nauki w zgodzie z metodą Five Stars

Hiszpański na KabatachBraki wiedzy mogą wywoływać u uczniów stres. Jednak kiedy uczymy się języka obcego regularnie, to efekty przychodzą same i o żadnych brakach nie ma mowy. W szkole The Palms nauka języków jest tak przyjemna. Nikt z niej nie rezygnuje, nie opuszcza lekcji. W rezultacie nauka języka staje się przyjemnością samą w sobie, a to już tylko krok od sukcesu i płynnego mówienia w języku obcym. To jest możliwe tylko dzięki metodzie Five Stars! Uczniowie doceniają dynamiczne i urozmaicone lekcje w The Palms! Skupiając się na mówieniu, w czasie lekcji powtarzają materiał z danego rozdziału na kilkanaście różnych sposobów. W ten sposób utrwalają swoją wiedzę. Brak nudy i sztampowych rozwiązań wszystkim sprawia przyjemność i nawet nie wiadomo kiedy zaczynasz mówić w obcym języku!

Znajomość i skuteczność rytuałów The Palms

Pełny artykuł o rytuałach stosowanych w The Palms znajdziecie tutaj. Najważniejszą informacją w kontekście nauki języka w tej samej szkole jest fakt, że powtarzające się rytuały zwiększają skuteczność nauki i pomagają w redukcji lęku. Dowodzą tego naukowcy z Harvard University, a my w The Palms cieszymy się, że nasze autorskie koncepcje mają takie naukowe poparcie.

wyjątkowa szkoła językowa dla młodzieży to The PalmsNaukowcy potwierdzili, że rytuały mogą być nieracjonalne, magiczne, wręcz absurdalne. Ważne jest to, żeby odwracały uwagę od negatywnych myśli i dawały nam poczucie kontroli nad sytuacją. Najskuteczniejszym rytuałem lekcji w szkole językowej The Palms jest zastosowanie gier językowych. To one sprawiają, że nauka odbywa się w luźnej atmosferze, uczniowie nie zauważają merytorycznych aspektów nauki „przemyconych” w czasie gry. Skupiają się na zasadach, rywalizacji i zwycięstwie w grze. Nie ma lepszego rytuału w nauce języków obcych, który spełniałby te kryteria. Gry językowe stosujemy na zajęciach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. O ile dzieci i młodzież bardzo chętnie podejmują wyzwania w grze, o tyle dorośli muszą czasem przekonać się o skuteczności rytuału.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do umówienia spotkania z metodykiem. Zaprezentujemy szerzej sposoby wykorzystania gier na zajęciach. Przy okazji możemy dokonać oceny znajomości języka i polecić odpowiedni kurs w naszej szkole! Umów się na spotkanie już dziś w naszej placówce The Palms na Kabatach lub w Miasteczku Wilanów!