Nauka języka w tej samej szkole

Nauka języka w tej samej szkole ważny temat rozmów wśród rodziców i uczniów. Pojawia się zwłaszcza pod koniec roku szkolnego. Uczniowie piszą testy roczne, podsumowujemy ich osiągnięcia… Dodatkowo w tym czasie jest anonsowana promocyjna oferta na naukę języka w tej samej szkole. Już wiadomo, że trzeba szybko podjąć decyzję. Czy zostajemy w tej samej szkole, czy szukamy alternatywy?

Klienci szkoły językowej The Palms stanowią dobry przykład, który dowodzi, że nauka języka w tej samej szkole przez kilka lat jest bardzo skuteczna. Jest wiele pozytywów, które słyszymy w rozmowach przy podpisywaniu umów na kolejny rok. Namacalnym dowodem jest fakt, że prawie 60% Klientów naszej szkoły decyduje się na kontynuację nauki już w czerwcu. Czy gdyby nie widzieli efektów nauczania decydowaliby się na kontynuację tak licznie? Nie wierzyli w skuteczność metody nauczania The Palms a podpisywaliby umowy? Nauka języka nie sprawia im przyjemności, a oni nadal przychodzili do nas z uśmiechem? Wiadomo, jaka jest odpowiedź.

Nauka języka w tej samej szkole przynosi szybsze efekty! Oto kilka kwestii, które doceniają klienci The Palms:

1. Łatwiejsze przyswajanie wiedzy dzięki spójności programu
  2. Przyjemność nauki w zgodzie z metodą Five Stars Method
  3. Znajomość i skuteczność rytuałów The Palms

Łatwiejsze przyswajanie wiedzy dzięki spójności programu

The Palms partnerem wydawnictwa MacmillanJeśli program nauczania języka obcego jest dobrze przygotowany, to możemy być pewni efektów wynikających z jego spójności. W szkole The Palms spójną podstawę programową kursów stanowią podręczniki renomowanego wydawnictwa Macmillan Education. Dodatkowymi elementami są autorskie programy uzupełniające. Są to Akiki’s Playhouse dla dzieci 4-9 lat oraz Surfing Paradise dla dzieci 10-18 lat. Wszystkie elementy kursu są spójnie stosowane od początku działalności szkoły. W rezultacie mamy takich uczniów The Palms, który po kilku latach nauki w naszej szkole przeszli z programu dziecięcego do młodzieżowego, a w tym roku zdawali egzamin FCE w British Council. (od tego roku szkoła The Palms jest oficjalnym partnerem British Council i o tym przeczytasz tutaj). Jesteśmy z tego bardzo dumni!

oficjalny partner British Council

Przede wszystkim zalety spójności programu kursu to stopniowe poszerzanie wiedzy. Do tego jest konieczny przemyślany i dobrze przygotowany metodycznie proces. Dlatego u dzieci może to na przykład oznaczać brak zaległości w materiale i dobrze przyswojoną bazę. To stanowi o późniejszym sukcesie w mówieniu. Przykładem może być fakt przyzwyczajania się dzieci do bohaterów programu kursu i łatwiejsze identyfikowanie się z nim. Znanym i lubianym bohaterem w szkole jest lemur Akiki. Jego przygody i życiowe preferencje są często omawiane podczas lekcji. W efekcie dzieci zapamiętują jego historie i wykorzystują je w mówieniu przy kolejnych lekcjach. Istnienie i spójność bohatera jest namacalnym atutem!

Przyjemność nauki w zgodzie z metodą Five Stars Method

Pięciogwiazdkowa metoda nauczaniaBraki wiedzy mogą wywoływać u uczniów stres. Jednak kiedy uczymy się języka obcego regularnie, to efekty przychodzą same i o żadnych brakach nie ma mowy. W szkole The Palms nauka języków jest tak przyjemna. Nikt z niej nie rezygnuje, nie opuszcza lekcji. W rezultacie nauka języka staje się przyjemnością samą w sobie, a to już tylko krok od sukcesu i płynnego mówienia w języku obcym. To jest możliwe tylko dzięki metodzie Five Stars Method! Lekcje w The Palms są bardzo dynamiczne i urozmaicone! Skupiając się na mówieniu, w czasie lekcji uczniowie powtarzają materiał z danego rozdziału na kilkanaście różnych sposobów. W ten sposób utrwalają swoją wiedzę. Brak nudy i sztampowych rozwiązań wszystkim sprawia przyjemność i nawet nie wiadomo kiedy zaczynasz mówić w obcym języku!

Znajomość i skuteczność rytuałów The Palms

Pełny artykuł o rytuałach stosowanych w The Palms znajdziecie tutaj. Najważniejszą informacją w kontekście nauki języka w tej samej szkole jest fakt, że powtarzające się rytuały zwiększają skuteczność nauki i pomagają w redukcji lęku. Dowodzą tego naukowcy z Harvard University, a my w The Palms cieszymy się, że nasze autorskie koncepcje mają takie naukowe poparcie.

jak_zwiekszyc_efektywnosc_nauki_jezykaNaukowcy potwierdzili, że rytuały mogą być nieracjonalne, magiczne, wręcz absurdalne. Ważne jest to, żeby odwracały uwagę od negatywnych myśli i dawały nam poczucie kontroli nad sytuacją. Najskuteczniejszym rytuałem lekcji w szkole językowej The Palms jest zastosowanie gier językowych. To one sprawiają, że nauka odbywa się w luźnej atmosferze, uczniowie nie zauważają merytorycznych aspektów nauki „przemyconych” w czasie gry. Skupiają się na zasadach, rywalizacji i zwycięstwie w grze. Nie ma lepszego rytuału w nauce języków obcych, który spełniałby te kryteria. Gry językowe stosujemy na zajęciach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. O ile dzieci i młodzież bardzo chętnie podejmują wyzwania w grze, o tyle dorośli muszą czasem przekonać się o skuteczności rytuału.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do umówienia spotkania z metodykiem. Zaprezentujemy szerzej sposoby wykorzystania gier na zajęciach. Przy okazji możemy dokonać oceny znajomości języka i polecić odpowiedni kurs w naszej szkole! Umów się na spotkanie już dziś!