Wspieramy edukację dzieci z Madagaskaru

Szkoła The Palms prowadzi różnego rodzaju działania charytatywne od 10 lat. Pomaganie innym jest częścią naszej filozofii prowadzenia rodzinnej firmy. Jest to dla nas naturalna kolej rzeczy, a biorąc pod uwagę nasze korzenie płynące z Madagaskaru oraz miłość do nauczania dzieci, najwięcej działań jest skupionych jest właśnie na tym kierunku. W tym roku rozpoczynamy współpracę z nowym partnerem – Fundacją Dzieci Madagaskaru.

Fundacja Dzieci Madagaskaru – Ankizy Gasy

Biorąc pod uwagę dużą odpowiedzialność za prowadzone działania charytatywne, wybraliśmy do współpracy sprawdzonego partnera. Fundacja Ankizy Gasy, która w języku polskim oznacza Dzieci Madagaskaru, została założona w 2011 roku przez dwie Polki – Katarzynę Białous i Patrycję Malik, które postanowiły kontynuować pomoc i działać nawet szerzej, po wielkiej fascynacji wolontariatem w szkole i sierocińcu na Czerwonej Wyspie.

Działania Fundacji przez 10 lat skupiały się na wspieraniu edukacji dzieci. Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów Świata. Aż 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie, a 60% populacji to analfabeci. Fundacja działa, aby dawać dzieciom szansę na normalne dzieciństwo i na lepszą przyszłość.

Konkretne działania Fundacji, które również nas zafascynowały i postanowiliśmy je wspierać to:

  • program „Adopcji na odległość” polegający na finansowaniu edukacji i żywienia konkretnego dziecka
  • program stypendium dla studentów z ubogich rodzin
  • zbiórki środków finansowych na budowy i remonty szkół oraz wyposażenie klas lekcyjnych
  • program wolontariatu, dzięki któremu studenci, nauczyciele i trenerzy z krajów europejskich prowadzą kursy językowe, sportowe, taneczne, plastyczne dla podopiecznych Fundacji
  • program dożywania w szkole wiejskiej Ambatomasina oraz dożywianie dla ubogich w stołówce Tsinjohasina prowadzonej przez siostry misjonarki

Jak The Palms wspiera działania Fundacji

Nasza szkoła zamierza ściśle współpracować z Fundacją Dzieci Madagaskaru i wpierać działania, które z punktu widzenia Fundacji będą kluczowe w danym momencie. W związku z pandemią Covid-19 wiele naszych wspólnych pomysłów jest odłożonych w czasie, ale to co mogliśmy od razu zrealizować, to przeznaczyć środki finansowe dla dwójki uczniów wskazanych przez Fundację. W lutym 2020 r. naszymi podopiecznymi została Fitia i Finaritria – dwie dziewczynki, które z uwagi na trudną sytuację rodzinną potrzebowały wsparcia w opłaceniu edukacji w szkole, przyborów szkolnych i posiłków.

Certyfikat adopcyjny dla szkoły The PalmsCertyfikat adopcyjny dla The Palms

W przyszłości chcielibyśmy pomóc kolejnym dzieciom, wpierać ich w zdobywaniu edukacji oraz zagwarantować im godne warunki życia, w tym przede wszystkim wyżywienia. Jako szkoła prowadzimy różnego rodzaju działania, z których przychody zostaną przeznaczone na adopcję na odległość. Bądźcie z nami i bierzcie udział w akcjach!

Jak możesz wesprzeć Fundację?

  • Jeśli masz 15-25 zł, to możesz kupić ręcznie robioną zabawkę z Madagaskaru. Tutaj obejrzysz zdjęcia zabawek
  • Jeśli masz 25-30 zł, to możesz kupić książeczkę w j. angielskim dla dziecka. Nasza szkoła przeznaczyła biblioteczkę 100 tytułów książeczek dla dzieci z klas 1-4. Niektóre książeczki wiszą na naszej witrynie w szkole w Wilanowie. Wszystkie tytuły książeczek możesz obejrzeć tutaj. Jeśli chcesz zarezerwować książeczkę dla dziecka, wpisz pod zdjęciem “rezerwuję” i kiedy będziemy zmieniać wystrój witryny, książeczka będzie do odebrania podczas wyprzedaży charytatywnej.
  • Jeśli masz 60 zł, to możesz kupić maskotkę lemura Akiki w promocyjnej cenie 60 zł. Cały dochód ze sprzedaży maskotek w okresie marzec-czerwiec przekażemy Fundacji.
  • Jeśli masz 70-115 zł, to możesz wykupić charytatywną lekcję j.angielskiego. Mamy pulę promocyjnych lekcji w cenie 70 zł/ 60 minut z polskim lektorem oraz 115 zł za lekcję z native speakerem. Dowiedz się więcej w sekretariacie szkoły.
  • Jeśli dysponujesz większą kwotą, możesz wesprzeć Fundację darowizną lub dokonać “adopcji na odległość. Szczegóły programów prowadzonych przez Fundację znajdziesz tutaj.

Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ~ św. Jan Paweł II