Ten rok będzie wyjątkowy i nie dlatego, że jest kolejna fala pandemii koronawirusa, ale dlatego, że jest to nasz dziesiąty rok działalności! Jak to szybko zleciało! Pierwszy, drugi, trzeci, czwarty… a tu nagle dziewiąty i bach! Dziesięć lat! W związku z tą okazją, będziemy w tym roku świętować na wiele różnych sposobów. Niech to będzie dla Was niespodzianka, ale bądźcie z nami na bieżąco, a nie pożałujecie!
Zacznijmy od początku
Spółka The Palms powstała w maju 2011 r. Współwłaścicielkami zostały: Małgorzata Wróblewska – prezes zarządu, Katarzyna Zarosińska – wiceprezes zarządu i Lucyna Zarosińska – mama, wiceprezes zarządu i najlepszy pod słońcem dyrektor finansowy naszej firmy. Każda osoba specjalizowała się w innej dziedzinie i to był idealny układ, który trwał kilka lat. Często dzisiaj wspominamy te lata i brakuje nam mamy, z którą pożegnaliśmy się w 2018 r. To zawsze była rodzinna szkoła. Wspierali nas rodzice, mężowie, przyjaciele i znajomi. Z firmą bardzo blisko związany zawsze był Serge Ravoahangilalao – prywatnie mąż Katarzyny, a w The Palms – native speaker języka francuskiego oraz lektor języka niemieckiego. Ponieważ Serge pochodzi z Madagaskaru, to łatwo się zorientować skąd się wzięła nazwa The Palms.
Nazwa szkoły językowej The Palms i filozofia nauki z przyjemnością
Kiedy podjęliśmy decyzję o stworzeniu szkoły, długo dyskutowaliśmy nad strategią marki. Od początku bardzo nam zależało, żeby był to wyróżnik dla firmy. Zdecydowaliśmy się na określenie filozofii szkoły jako „nauka języków z przyjemnością”, ponieważ wierzymy nadal, że nauka języków musi być przyjemna, aby uczyć się kilka lat. Pomimo obietnic konkurencji, że nauczą Cię w trzy miesiące, każdy kto próbował uczyć się języka wie, że to jest dłuższy proces. On trwa kilka lat. Aby nie porzucić go w trakcie i mieć motywację do nauki, trzeba polubić to co się robi. Dlatego tak nas cieszy, kiedy w ankietach satysfakcji naszych klientów czytamy „moje dziecko nagle zaczęło lubić się uczyć”, „biegnie na angielski jak nigdy dotąd”, „nie trzeba go namawiać”.
Nazwa The Palms idealnie wpisywała się w filozofię „przyjemności”. Wiele osób chciałoby leżeć pod palmą i w ten sposób chłonąć wiedzę. Lubimy wakacje, szczególnie pod palmami, a przecież języków też uczymy się między innymi po to, aby komunikować się swobodnie podczas wyjazdów zagranicznych. To idealnie pasowało do naszej koncepcji.
Zgodnie z filozofią naszej szkoły, pojawiła się również metoda Five Stars. Nazwę zyskała dopiero kilka lat po otwarciu szkoły, ale od samego początku była stosowana. Dynamiczna lekcja, pełna różnorodnych ćwiczeń, a w szczególności gier językowych to był strzał w dziesiątkę. Dodatkowo opracowane zostały dwa programu autorskie – dla dzieci „Akiki’s Playhouse” oraz „Surfing Paradise” dla młodzieży. Oba te programy wzbogacały programy kursów i były atrakcyjne w swojej formie dla uczniów.
Konsekwencja działania, kreatywność i elastyczność
Przez cały okres prowadzenia działalności przyświecały nam trzy idee: konsekwencja działania, kreatywność i elastyczność. Szczególnie ważne było kreatywne podejście w prowadzeniu kursów przez lektorów The Palms. Na to zawsze kładliśmy duży nacisk, rekrutowaliśmy i szkoliliśmy pod tym kątem. Katarzyna Zarosińska zawsze tryskała pomysłami, wynajdywała nowości i wdrażała je na zajęciach. Utrzymując jednocześnie rolę lektora języka angielskiego i niemieckiego, metodyka i właściciela szkoły, miała idealny wgląd we wszystkie aspekty prowadzenia zajęć. Pomagał jej w tym zawsze zespół metodyczny, który wspierał działania lektorów swoim doświadczeniem.
Kreatywność była i jest w DNA naszej szkoły. Rozlewała się też na inne działania firmy: obecność na lokalnych piknikach, formach reklamy, materiałach autorskich rozdawanych klientom, okazjonalnych prezentach, wystroju wnętrza firmy, a nawet witryny okiennej, która stała się rozpoznawalnym symbolem naszej placówki w Wilanowie.
Elastyczność w naszych działaniach okazała się bardzo potrzebna i skuteczna właśnie w ostatnim okresie, kiedy dotknęła nas pandemia. W marcu 2020 r. nagle zostały zamknięte wszystkie szkoły i wstrzymano zajęcia dodatkowe. Tylko dzięki naszej otwartości i elastyczności udało się w ciągu jednego tygodnia przenieść całą szkołę do wersji online.
Dzisiaj analizujemy kolejną turę ankiety satysfakcji i widzimy, że „elastyczność” jest wymieniana przez naszych klientów jako jedna z wielu pozytywnych stron działania szkoły. To zapewne nie tylko pandemia, ale również elastyczne podejście do współpracy z klientem indywidualnym sprawia, że tak jesteśmy postrzegani. Zawsze stawiamy na profesjonalne załatwianie spraw i jeśli możemy komuś pomóc, jesteśmy bardziej niż zadowoleni.
Wieloletni Partnerzy
W ciągu tych dziesięciu lat było kilka wydarzeń, które pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Dużo organizowaliśmy wydarzeń, w wielu uczestniczyliśmy. Pierwsze wyjazdy do Londynu, pierwszy wywiad w DDTVN i w radiu Kampus, pierwszy teatrzyk w Kuźni Kulturalnej i Festiwal Teatralny w Teatrze Guliwer, akredytacja British Council Addvantage Program, współpraca z Muzeum Pałac w Wilanowie, Ambasadą Arabii Saudyjskiej. Było wiele wyjątkowych powodów do dumu…
Korzystając z tej okazji chcemy podziękować wielu naszym Partnerom, bez których te wszystkie wspaniałe wydarzenia nie mogłyby mieć miejsca.
Partnerzy Metodyczni: Macmillan Education (Golden Partner od 2018 r.), PASE (konferencja dla nauczycieli 2016), The Burlington School of English (współpraca od 2011 r.), Malta Lingua (współpraca od 2018 r.);
Partnerzy lokalni: Magazyn Teraz Wilanów (stała współpraca redakcyjna), portal cowwilanowie.pl (sponsoring Wielkiego Testu Języka Angielskiego), waszwilanow.pl (obecnie Wawa Non Stop), Centrum Kultury Wilanów (gdzie wielokrotnie gościliśmy z Festiwalami teatralnymi), Urząd Dzielnicy Wilanów (sponsoring WTJA 2013 i 2014 r.), Kuźnia Kulturalna (Festiwal Teatralny 2012), Alto Sala Zabaw Fikołki (Karibu Santa 2015), Muzeum Pałac w Wilanowie (kurs Historii Sztuki w języku angielskim 2015), Przychodnia stomatologiczna Elefanten – konkurs Halloween 2014), rodzinne wyjazdy i obozy dla dzieci Let’s Go (współpraca od 2013 r.), Teatr Guliwer (Festiwal Teatralny 2015), Loocas Dance Center (współpraca od 2016 r.), Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów (Strefa Kibica Maratonu Warszawskiego 2014), Fundacja Nasz Wilanów (piknik sąsiedzki 2014), Royal Wilanów (pikniki od 2016 r.) i wiele innych.
Dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni, że jesteśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy!
Dziękujemy również naszym klientom – za ich zaufanie, współpracę i chęć kontynuacji nauki. W czasie tych 10 lat obsłużyliśmy ponad 3000 uczniów, którzy w latach 2011-2020 korzystali z usług szkoły The Palms. Jeszcze raz dziękujemy!
Zapraszamy do obserwowania profilu na Instagramie
Znajdziecie tam mnóstwo zdjęć-wspomnień z poprzednich lat, oferty promocyjne i całą masę inspiracji do nauki języków!