Praca dla lektora angielskiego

Nasza szkoła obchodzi w tym roku 10-cio lecie i wiele się u nas zmieniło w tym czasie, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna. Zawsze szanowaliśmy podpisane umowy z lektorami, wywiązywaliśmy się z obietnic, nigdy nie zalegaliśmy z wypłatą. Przez 10 lat w naszej szkole pracowało kilkadziesiąt osób. Od kilku lat średnio lektorzy The Palms pracują z nami 2-4 lata – to dobry wynik biorąc pod uwagę, że umowy w naszej branży zazwyczaj są roczne, lektorzy są młodymi osobami, często poszukującymi jeszcze swojej własnej ścieżki kariery.

Jeśli chcesz rozpocząć dobrze współpracę z nową szkołą językową i związać się na dłużej, to polecamy współpracę w drugim semestrze obecnego na kilka godzin w tygodniu. Można bezpiecznie przygotować się do przekazania pełnej dyspozycyjności w nowym roku szkolnym bez ryzyka dla obu stron.

Co to za szkoła The Palms?

The Palms to szkoła językowa stworzona przez lektorów, w której nauczanie jest przyjemnością. To prawdziwa przyjemność pracy, jeśli tylko „jesteś w stanie grać w gry językowe przez 5-6 godzin dziennie”. Zapadło nam to w pamięć, bo jedna osoba zrezygnowała w ten sposób z pracy, a druga – właśnie dzięki temu się zatrudniła i pracuje u nas do dziś.

Gry językowe to nasz konik

Faktycznie nasza metoda nauczania polega na tym, aby w czasie lekcji dynamicznie zmieniały się ćwiczenia. Czy robisz wprowadzenie, przećwiczenie czy utrwalenie, to możesz wybrać do tego odpowiednią grę językową. Uczniowie doceniają naukę w formie rozrywki. Chodzi przecież o to, żeby chcieli się uczyć i przychodzić na zajęcia regularnie z ochotą. Dzięki temu robią postępy, bo ich nastawienie do nauki się zmienia. Więcej o Metodzie Five Stars Method przeczytasz tutaj.

Może już tutaj zastanawiasz się czy to jest miejsce dla Ciebie, dlatego musimy na początek uzgodnić definicję gry językowej. Z naszego punktu widzenia, każde ćwiczenie, w którym dodasz element losujący lub użyjesz kostki do gry i wytworzysz rywalizację to już jest gra. Chodzi o to, żeby odwrócić troszkę uwagę ucznia od myślenia „słówkami” czy „gramatyką”. W ten sposób uczymy mówić w sposób bardziej naturalny, zbliżony do życiowych sytuacji Teraz wszystko zależy od inwencji twórczej lektora.

Igraszki językowe

Katarzyna Zarosińska

Katarzyna Zarosińska

Nasza królowa gier językowych – Katarzyna Zarosińska – prowadzi bloga www.igraszki-jezykowe.pl. Koniecznie tam zajrzyj i zobacz jak łatwo można zrealizować „kreatywną lekcję bez wysiłku”. Oczywiście zapewnimy Ci odpowiednie szkolenie i wsparcie metodyka, ale musisz zaufać, że taki sposób pracy daje korzyści dla Ciebie i dla ucznia.

Kreatywna lekcja to lepsze zapamiętanie materiału z lekcji dla ucznia, a stosowanie dodatkowych aplikacji i narzędzi do wzbogacania lekcji może skrócić Twój czas przygotowania się do zajęć. Koniecznie zajrzyj na bloga i dowiedz się jak to robimy.

Grafiki naszych lektorów są pełne

Bardzo ważne z punktu widzenia lektora jest budowanie grafiku zgodnie z jego dyspozycyjnością. W The Palms możesz być pewien, że wypełnimy go po brzegi. Nie zatrudniamy większej liczby osób niż to jest potrzebne i nikt nie jest zatrudniony „na zaś”. Oczywiście zbudowanie grafiku wymaga tygodnia czy dwóch (zależy w którym etapie roku szkolnego się zatrudnisz) ale naszym celem nie jest zatrudnienie osób „na zastępstwo” i to nas odróżnia od wielu średniej wielkości szkół językowych.

Oferta pracy dla lektora angielskiego

Aktualnie poszukujemy nowego lektora j. angielskiego ale jeśli znasz drugi język – włoski, hiszpański, a nawet polski (nauka obcokrajowców), to zapraszamy Cię do naszego zespołu. Możemy rozpocząć współpracę po odbyciu „onboardingu” od marca/kwietnia bieżącego roku szkolnego na kilka godzin w tygodniu, a następnie od września 2021 rozszerzyć współpracę do pełnego grafiku.

Sprawdź poniżej czy spełniasz kryteria:

  • znasz doskonale angielski i masz dyplom z anglistyki lub kolegium nauczycielskiego?
  • masz minimum 1 rok doświadczenia w nauczaniu w szkole językowej?
  • uczysz wszystkie poziomy zaawansowania (dzieci, młodzież, dorośli)?
  • uczysz online?
  • lubisz wykorzystywać gry językowe w nauczaniu?
  • masz swoje konto na Instagramie i znasz już profil Igraszki_jezykowe?

Zapraszamy Cię serdecznie do przesyłania swoich cv.

Jeśli wyślesz nam niestandardowe cv, to będzie to Twoim atutem. Jesteśmy kreatywnymi osobami i szukamy bratniej duszy!

Możesz wejść na stronę www.thepalms.olx.pl i tam zgłosić się w odpowiedzi na nasze ogłoszenia lub przesłać maila bezpośrednio na adres: m.wroblewska@thepalms.edu.pl

Odpowiadamy na każde zgłoszenie.