Wilanów zna angielski na poziomie B2. Jaki jest twój poziom?

W czerwcu 2013 r. i we wrześniu 2014 r.  zorganizowaliśmy w dzielnicy Wilanów Wielki Test Języka Angielskiego, który miał na celu weryfikację poziomu znajomości języka angielskiego w tej dzielnicy. Średni wynik wszystkich mieszkańców, którzy wzięli w nim udział wynosił B2.

Jeśli nie brałeś udziału w teście i chcesz sprawdzić jaki jest twój poziom znajomości języka, umów się na bezpłatną konsultację z naszym metodykiem.

Poziomy językowe CEFR – The Common European Framework of Reference for Languages to Europejski System Opisu Kształcenia Językowego

Poziomy językowe CEFR to inaczej Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Jest to praktyczne narzędzie pozwalające określić stopień znajomości języka obcego w określonej klasyfikacji, a więc umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu. Pozwala również jasno sprecyzować cele do zrealizowania na każdym etapie uczenia się oraz ujednolicić ocenianie w nauczaniu języków europejskich.System ten określa i definiuje 6 poziomów znajomości języków w trzech kategoriach:

 • biegłości (poziom C1, C2)
 • samodzielności (poziom B1, B2)
 • podstawowej (poziom A1, A2)
 • Poziomy są oznaczone wielką literą i dodatkowo cyfrą. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 – największej. Sprawdź szczegóły poniżej.

  Poziomy językowe CEFR – sprawdź szczegóły


  A1 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie i potrafi stosować potoczne wyrażenia i bardzo proste wypowiedzi dotyczące konkretnych potrzeb życia codziennego. Potrafi formułować pytania z zakresu życia prywatnego, dotyczące np.: miejsca, w którym mieszka, ludzi, których zna i rzeczy, które posiada oraz odpowiadać na tego typu pytania. Potrafi przedstawiać siebie i innych. Potrafi prowadzić prostą rozmowę pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy.A2 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie wypowiedzi i często używane wyrażenia w zakresie tematów związanych z życiem codziennym (są to np.: bardzo podstawowe informacje dotyczące osoby rozmówcy i jego rodziny, zakupów, otoczenia, pracy). Potrafi porozumiewać się w rutynowych, prostych sytuacjach komunikacyjnych, wymagających jedynie bezpośredniej wymiany zdań na tematy znane i typowe. Potrafi w prosty sposób opisywać swoje pochodzenie i otoczenie, w którym żyje, a także poruszać sprawy związane z najważniejszymi potrzebami życia codziennego. 

  B1 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi ustne lub pisemne na tematy, które są jej znane bądź ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, zdarzenia, nadzieje, marzenia i zamierzenia, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.B2 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu jej specjalności. Potrafi porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka, nie powodując przy tym napięcia u którejkolwiek ze stron. Potrafi – w szerokim zakresie tematów – formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań. 

  C1 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie szeroki zakres trudnych, dłuższych tekstów, dostrzegając także znaczenia ukryte, wyrażone pośrednio. Potrafi się wypowiadać płynnie, spontanicznie, bez większego trudu odnajdując właściwe sformułowania. Skutecznie i swobodnie potrafi posługiwać się językiem w kontaktach towarzyskich i społecznych, edukacyjnych bądź zawodowych. Potrafi formułować jasne, dobrze zbudowane, szczegółowe, dotyczące złożonych problemów wypowiedzi ustne lub pisemne, sprawnie i właściwie posługując się regułami organizacji wypowiedzi, łącznikami, wskaźnikami zespolenia tekstu.C2 Osoba posługująca się językiem na tym poziomie może z łatwością zrozumieć praktycznie wszystko co usłyszy lub przeczyta. Potrafi streszczać informacje pochodzące z różnych źródeł, pisanych lub mówionych, w spójny sposób odtwarzając zawarte w nich tezy i wyjaśnienia. Potrafi wyrażać swoje myśli płynnie, spontanicznie i precyzyjnie, subtelnie różnicując odcienie znaczeniowe nawet w bardziej złożonych wypowiedziach. 

  Umów spotkanie z metodykiem online już dziś

  Sprawdź swój poziom angielskiego lub innego języka podczas spotkania z metodykiem szkoły The Palms. Spotkanie zapewni Ci najlepsze dobranie kursu grupowego lub program zajęć indywidualnych. Upewnisz się, że Twoja nauka w trakcie roku nie pójdzie na marne – będzie najbardziej efektywna! Spotkanie jest bezpłatne i niezobowiązujące!

  sprawdź poziom angielskiego dziecka
  metodyk szkoły językowej The Palms
  Martyna Roś Senior Metodyk The Palms

  Potwierdź swój poziom zaawansowania językowego!

  Dorośli uczniowie polecają kursy w The Palms

  Entuzjastyczni lektorzy, interesujący i nowoczesny sposób prowadzenia zajęć. Z niecierpliwością czekam zawsze na następne!!

  Kasiaopinia z badania NPS 2019-2020

  Do szkoły The Palms trafiłam przypadkiem zachodząc po zbyt długim spacerze. Najpierw po krótkiej rozmowie zostałam przydzielona do odpowiedniego poziomu, potem została mi przedstawiona promocja w postaci darmowych 3 pierwszych lekcji, ale nie owijając w bawełnę już po pierwszej wiedziałam, że to wcale nie był przypadek. Poza tym – szkołę mam pod nosem, byłabym leniem śmierdzącym gdybym nie skorzystała i nie zapisała sie na kurs. Wiem sama, że kiedy się pracuje to ciężko się jest zmobilizować do samodzielnej nauki albo w ogóle zapisać się na cokolwiek. Ja mam 2 zajecia w tygodniu po 1,5 godziny – jak przez dwa dni nie obejrzysz demotywatorów, albo nie odpiszesz na wiadomość koleżance/koledze to świat się nie zawali – serio. Polecam gorąco!

  opinia z badania NPS 2019-2020

  Bardzo cieszę się, że trafiłam do The Palms! Po kilku miesiącach nauki widzę u siebie duży progres. W końcu zapamiętałam rzeczy, z którymi miałam problem! W dodatku miła atmosfera w szkole i w grupie sprawia, że przychodzę tam nie z obowiązku, a z ochotą.

  opinia z badania NPS 2019-2020

  Drugi rok nauki w szkole The Palms.Postępy w nauce widoczne, syn chętnie uczęszcza na zajęcia. Metody nauczania nowoczesne i skuteczne. Bardzo miła obsługa. Polecamy Wszystkim szkołę The Palms. Z przyjemnością będziemy kontynuować naukę.

  opinia z badania NPS 2019-2020
  Poziomy angielskiego dorośli
  opinie klientów o szkole The Palms
  opinie klientów o szkole The Palms