Wrzesień i październik to intensywny okres pracy w każdej szkole językowej. Szkoła The Palms jest wtedy wyjątkowo aktywna, ponieważ oprócz standardowych zadań realizowane są dodatkowe akcje, w których The Palms bierze udział lub samodzielnie je organizuje. Cieszymy się, że tak dobrze je przyjmujecie  i dzielicie się z nami pozytywną energią. To dzięki Wam nam się chce! Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z wybranych akcji, jak również dowiedzieć się co szykujemy w najbliższym czasie. Zapraszamy!

Wydarzenia wrześniowe – Dni otwarte w szkole The Palms

We wrześniu br. organizowaliśmy dla Was serię Dni Otwartych w soboty, podczas których można było zapoznać się z działaniem Fiszkoteki The Palms, spróbować swoich umiejętności językowych na tablicy interaktywnej, a także otrzymać link aktywacyjny do aplikacji. Fiszkoteka The Palms zyskuje coraz więcej fanów i cieszy nas niezmiernie  fakt waszej aktywności w tym zakresie. Osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z działaniem Fiszkoteki zapraszamy do kontaktu. Więcej na temat Fiszkoteki można również dowiedzieć się tutaj.

Wydarzenie specjalne – Urodziny szkoły The Palms i spotkanie lektorów

Jak co roku we wrześniu obchodziliśmy kolejne urodziny. Zawsze świętujemy z tej okazji i tym razem nie mogło również zabraknąć wyśmienitego tortu. W tegorocznym wydarzeniu wzięli udział lektorzy The Palms, którzy spotkali się  z okazji szkolenia otwierającego nowy rok szkolny. Spotkania lektorskie to stały element w kalendarzu szkoły – spotkania są organizowane co miesiąc i są poświęcane tematycznym warsztatom. Nauka i praca z przyjemnością to nasza maksyma.

szkolenie_lektorow_The Palms

Wydarzenie na miarę dzielnicy – Wielki Test Języka Angielskiego 2014

W dniu 14.09.2014 miała miejsce druga edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego, która została zorganizowana przez szkołę językową The Palms, we współpracy z Centrum Kultury Wilanów oraz pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego. Przed rozpoczęciem testu dla zebranych gości wystąpili uczniowie znanej skrzypaczki pani Niny Minko, która specjalizuje się w nauce gry na skrzypcach wśród dzieci i jest również mieszkanką Miasteczka Wilanów. Po podsumowaniu wyników wiadomo już, że Wilanów zna angielski na poziomie B2. Jest to tak zwany poziom samodzielności i konkretnie oznacza, że osoby posługujące się językiem na tym poziomie rozumieją znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne oraz potrafią porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom testu, a także laureatom konkursu, który towarzyszył rejestracji on-line. Tygodniowy kurs językowy w Londynie ufundowany przez sponsora imprezy – The Burlington School of English, oficjalnego partnera szkoły językowej The Palms, wygrała pani Dominika, która już planuje wyjazd do Londynu ! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Relację z imprezy można obejrzeć na kanale You tube: WTJA 2014

Wydarzenie egzotyczne – Język malgaski bez tajemnic czyli wspomnienia z podróży na Madagaskar

Pod koniec września dobyło się również pierwsze spotkanie językowo-podróżnicze zorganizowane przez The Palms. Było poświęcone podróżom na Madagaskar (nie mogło być inaczej – przecież lemur Akiki pochodzi z Madagaskaru i wiedzą o tym wszystkie dzieci). Podczas spotkania można było spróbować malgaskiej potrawy, obejrzeć pokaz zdjęć i filmów z podróży oraz prezentację pamiątek, które warto przywieźć z Czerwonego Lądu. Mamy nadzieję, że takie spotkania uda się zorganizować częściej i osoby, które chciałyby podzielić się  swoimi wspomnieniami z różnych zakątków świata, a także nauczyć nas nowych słówek w zupełnie egzotycznych językach jak malgaski, zapraszamy do wspólnego organizowania wieczorków podróżniczych.

Język malgaski bez tajemnic czyli wspomnienia z podróży na Madagaskar

wieczorek_malgaski_7-small

wieczorek_malgaski_2-small

Wydarzenie lokalne – Strefa kibica Maratonu Warszawskiego w Miasteczku Wilanów

Szkoła The Palms bierze również czynny udział w różnego rodzaju wydarzeniach lokalnych. W ostatnią niedzielę września Urząd Dzielnicy Wilanów i Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów podjęło wspólną inicjatywę zorganizowania strefy kibica dla uczestników 36. Maratonu Warszawskiego. Nie mogło zabraknąć tam szkoły The Palms! Wzorem zeszłego roku przygotowaliśmy z dziećmi plakaty do kibicowania. Każdy mógł napisać hasło według własnego pomysłu i ozdobić plakat, tak aby przekazać moc biegnącym. Jesteśmy pewni, że zadanie zostało dobrze wykonane.

The_Palms_podczas_Maratonu_Warszawskiego_02

The_Palms_podczas_Maratonu_Warszawskiego_03

The Palms podczas Maratonu Warszawskiego

Wydarzenia nadchodzące:

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia. Będziemy się świetnie bawić i razem uczyć:

19.10.2014 godz. 10.00-17.00 Czwarte Powsińskie Święto Dyni; w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a między innymi warsztaty językowo-plastyczne The Palms . Więcej szczegółów na stronie: www.kulturawilanow.pl

25.10.2014 godz. 16.00-17.00 Warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci z okazji Halloween oraz rozstrzygnięcie konkursu „Akiki i zębata dynia” organizowanego we współpracy z Centrum Stomatologii Dzieci i Młodzieży Elefant.