Jak szybko nauczyć się angielskiego kiedy do wakacji zostało kilka tygodni? Jak szybko nauczyć się angielskiego w 8 tygodni podczas wakacji? Jak szybko nauczyć się angielskiego, kiedy ciągle uczysz się od podstaw? Takie pytania słyszymy bardzo często. Odpowiedzią są kursy w naszej szkole i cała lista dodatkowych sugestii, które zebraliśmy od naszych lektorów. Zapoznaj się z nimi i do dzieła. Wszystko zależy teraz od ciebie. Przekonaj się sam jak wiele można zrobić w krótkim czasie.

Metodyk pomoże określić cel nauki

Najważniejsze jest to, aby jasno postawić cel. Musisz zdiagnozować w czym tkwi twój problem i z czego wynika. Wszelkie wątpliwości rozwieje spotkanie z metodykiem The Palms! Podczas krótkiego, bezpłatnego spotkania metodyk dokona analizy twoich potrzeb i dopasuje odpowiedni kurs. Jak szybko nauczyć się angielskiego możesz właśnie ty – to jest pytanie na które pomożemy ci znaleźć odpowiedź.

Kurs indywidualny lub grupowy – opcja na intensywne wakacje

W okresie wakacyjnym pojawiają się w naszej szkole nowe możliwości intensywnej nauki. Zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w wakacje, możesz wybrać kurs intensywny w formie zajęć indywidualnych, które dopasujemy do twoich możliwości czasowych – dwa razy w tygodniu lub częściej. Możesz też wybrać długość lekcji i godziny zajęć. Ten kurs dopasowuje się do twoich potrzeb. Jeśli metodyk polecił Ci ten kurs, to możesz go rozpocząć w dowolnym dniu miesiąca. Zgłoś się do nas! W wakacje możesz skorzystać z promocyjnych pakietów indywidualnych!

Jeśli rekomendacja metodyka padła na kurs grupowy, to w okresie wakacji tworzymy nowe, krótkie kursy w czasie których rozwijamy wszystkie sprawności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Ta ostatnia sprawność jest dla nas najważniejsza, bo właściwie po to uczymy się języka obcego, aby się porozumiewać. Sprawdź naszą ofertę kursów wakacyjnych!

Jak szybko nauczyć się angielskiego w kilku krokach

Kurs językowy pomoże ci znaleźć właściwy punkt wyjścia i kierunek nauki. Ważne jest jednak również to, abyś postarał się wzmocnić naukę dodatkowymi elementami. Postaraj się otoczyć językiem ze wszystkich stron. Oto kilka najważniejszych pomysłów dla każdej sprawności językowej:

Krok 1 – Czytaj w języku obcym

Wakacje to bardzo dobry okres na czytanie książek w oryginale. Ważne jest jednak to, aby książka była dobrze dobrana. Jeśli umówisz się na spotkanie z naszym metodykiem, to pomożemy i doradzimy również w kwestii literatury. Szczególnie polecamy to osobom, które potrzebują przełamać barierę mówienia. Można wybrać książkę, której adaptację widziałeś w kinie – wówczas znacznie chętniej i łatwiej będziesz o niej opowiadać. Będziesz się też czuć pewniej czytając. Możesz również słuchać i śledzić tekst, możesz też słuchać w czasie jazdy samochodem – opcji jest wiele. Spróbuj i sprawdź co jest lepsze dla ciebie. Przeczytana książka daje duży zastrzyk energii i motywacji do dalszej nauki.

Krok 2 – Słuchaj w języku obcym

Najlepsze do słuchania są oczywiście piosenki, ale co zrobić jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie odczytać treści, jeśli nie rozumiemy co autor miał na myśli? Warto wtedy znaleźć tekst piosenki w internecie i śledzić go w trakcie słuchania. Może nawet znajdziesz tekst z pustymi miejscami do uzupełnienia, jaki często wyszukują lektorzy na zajęcia w szkole. Wtedy skupisz swoją uwagę na odnalezienie właściwego słowa lub dwóch i właśnie te słowa postaraj się zapamiętać. Jeśli przesłuchasz piosenkę z tekstem kilka razy, nie pozostaje już nic innego, jak zacząć śpiewać.

Krok 3 – Pisz w języku obcym

„Łatwo powiedzieć, trudno zrobić czyli o czym mam pisać?”- takie pytania często słyszymy od naszych uczniów. Jest na to jeden, prosty sposób – pisz pamiętnik! Możesz prowadzić zapiski w dowolnej formie i możesz upraszczać lub utrudniać relacje w zależności od poziomu i celu nauki. Możesz pisać o zmyślonych zdarzeniach, które się zdarzyły lub o takich, które chciałbyś, aby się zdarzyły. Możesz też pisać powieść kryminalną lub komiks. Jeśli będziesz w tym samym czasie chodzić na kurs indywidualny w naszej szkole, każdy lektor pomoże ci w sprawdzeniu poprawności zapisanych tekstów.

Krok 4 – Odważ się mówić

Najprostszy sposób na większą swobodę w mówieniu jest mówienie do samego siebie. Nie musisz się wtedy obawiać, że ktoś usłyszy Twoje błędy. Jeśli jednak w czasie tego monologu do lustra lub bez, zabraknie ci konkretnego słówka, to koniecznie wyszukaj go i zacznij go używać, powtarzając to zdanie jeszcze kilka razy. Podczas tego ćwiczenia ważna jest płynna wypowiedź, a nie bezbłędna wypowiedź. Spróbuj tej sztuczki, a zrozumiesz sam.

Zapraszamy cię serdecznie na spotkanie z naszym metodykiem. Możesz poznać swój poziom znajomości języka bezpłatnie i dowiedzieć się jakie metody nauczania będą dla ciebie najskuteczniejsze. Jak szybko nauczyć się angielskiego? Zaufaj naszym metodom, a dowiesz się jak skuteczna i przyjemna może być nauka języka obcego.