Szkoła językowa The Palms realizuje nietypowe zajęcia językowe i jest już z tego znana. W ostatnim czasie zgłosiło się do nas wiele osób, które przekazywały sobie rekomendacje dotyczące nauki języków w The Palms i za każdym razem była mowa o elastycznym podejściu, otwartości do realizowania wyjątkowych potrzeb i zaskakujących efektach nauki. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że sami mieliśmy ogromną satysfakcję z realizacji tych nietypowych kursów i zajęć indywidualnych. Przeanalizowaliśmy te przypadki i postanowiliśmy się tym pochwalić. Być może niektórym osobom również ułatwi to decyzję o wyborze naszej szkoły…

Pomoc w nauce dzieciom wymagającym szczególnej uwagi

Rodzice najlepiej znają swoje dziecko i czasami decydują się na indywidualny tryb nauki języka z powodów, które innym mogą wydawać się dziwne lub błahe. Jeśli dziecko potrzebuje więcej uwagi niż rówieśnicy, potrzebuje wyjątkowych sposobów motywacji i koncentracji,  jeśli chętniej uczy się wtedy, gdy wykonuje zadania razem z nauczycielem – te i inne, podobne sytuacje są dla nas oczywistym sygnałem, że program kursu oraz sposób nauki z dzieckiem będzie przygotowany inaczej niż standardowe zajęcia. Doświadczeni lektorzy, pod okiem Dyrektora Szkoły Katarzyny Zarosińskiej, dopasowują program oraz metody nauczania, aby wydobyć z dzieci największy potencjał do nauki.

Przygotowanie dzieci do długich wyjazdów zagranicznych

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że cała rodzina przeprowadza się na dłuższy czas za granicę. Okazja pracy zawodowej rodziców pociąga w konsekwencji zmianę szkoły dla dzieci. Mamy już w The Palms doświadczenie w takich przypadkach, kiedy przygotowanie dziecka w wieku szkolnym do wyjazdu zagranicznego miało miejsce w dość krótkim czasie. Został wówczas specjalnie przygotowany program, który ułatwił dziecku nawiązanie kontaktów z rówieśnikami w obcym języku, a także pomógł w rozpoczęciu nauki w języku obcym w nowej szkole. Warto wcześniej pomyśleć o takim specjalnym kursie. Im więcej czasu damy dziecku na oswojenie się i przygotowanie do nowej sytuacji, tym lepszy efekt osiągniemy. Szczególnie warto jeszcze wziąć pod uwagę, czy dziecko będzie przechodziło w nowej szkole jakiś rodzaj egzaminu czy rozmowy wstępnej. W takim przygotowaniu również możemy pomóc.

Podtrzymanie płynności językowej dzieci po powrocie z wyjazdu zagranicznego

Dzieci chłoną języki obce jak gąbki. Kiedy już zdarzy im się okazja, że przebywają za granicą przez dłuższy czas, będąc z rodzicami na kontrakcie lub misji zagranicznej, wracają z bardzo wysokim poziomem znajomości języka. Warto wówczas zorganizować dziecku specjalne zajęcia indywidualne, które podtrzymają płynność językową, a jednocześnie usystematyzują zagadnienia gramatyczne na dużo wyższym poziomie, niż uczą się ich rówieśnicy. Lektorzy The Palms mają doświadczenie w prowadzeniu takich zajęć w języku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i  włoskim.

Grafik złożony z wielu zajęć

Nauka języków stała się ważnym aspektem życia i dla wielu osób oznacza to naukę więcej niż jednego języka obcego. Jeśli potrzebne jest ułożenie grafiku zajęć indywidualnych, składającego się z dwóch lub trzech kursów, każdy po dwa razy w tygodniu, jednego dnia zajęcia krótsze następujące po sobie, a  drugiego dnia zajęcia dłuższe z przerwą na lunch – to takie i wiele innych kombinacji można zrealizować w The Palms. Jesteśmy otwarci na dopasowanie naszego grafiku, do potrzeb naszych klientów.

Kursy grupowe na zamówienie

Aby uruchomić kurs grupowy i skorzystać z atrakcyjnych warunków cenowych, wystarczy zebrać cztery osoby, które chcą uczyć się razem. Dodatkowym warunkiem jest również zbliżony poziom znajomości języka, chociaż zdarzają się również przypadki, kiedy grupa decyduje się na nieco niższy poziom, tak aby najsłabsza osoba w grupie mogła nadrobić zaległości. Możliwe jest także przygotowanie specjalnego programu nauczania, który będzie dopasowany do specyficznych potrzeb grupy np. wspólnego hobby,  czy etapu kariery zawodowej w konkretnej branży. Kursy  grupowe na zamówienie można również realizować dla dzieci z tej samej klasy lub grupy przedszkolnej. Łatwiej  jest wtedy dopasować dzieciom grafik zajęć językowych, stworzyć dla nich osobną grupę w The Palms, w godzinach dopasowanych do ich planu lekcji.

Elastyczność wolnego zawodu

Coraz częściej zdarzają się zapytania o możliwości elastycznego planu zajęć, zmieniającego się w poszczególnych miesiącach lub tygodniach. Czy to jest praca w trybie zmianowym czy wolny zawód wymagający elastyczności w godzinach pracy – w szkole The Palms organizujemy zajęcia w najbardziej nietypowych cyklach. Uczą się z nami lekarze, posłowie, dziennikarze, reżyserzy, producenci filmowi i muzyczni, przedstawiciele handlowi, muzycy, piloci i stewardesy… Każdego staramy się przyjąć z otwartymi rękoma.

Przekonaj się: szkoła językowa The Palms realizuje nietypowe zajęcia językowe! Serdecznie zapraszamy!