Kreatywna szkoła językowa to przepis na sukces w nauce języków obcych. W dzisiejszych czasach pojęcie kreatywności wkrada się wszędzie, więc dlaczego nie miałoby mieć zastosowania w szkole językowej. Jak znaleźć ślady tej kreatywności zanim zapiszesz się na kurs? Podpowiadamy na własnym przykładzie.

Kreatywna nazwa i logo – hit nr 1

Już przy pierwszej wizycie w szkole możesz zauważyć szczegóły, które dają sygnał, że masz do czynienia z niebanalnym podejściem i kreatywną szkołą. Jeśli widzisz logo i nazwę firmy, która intryguje i zwraca uwagę, to jesteś na dobrej drodze do odkrycia czegoś interesującego. Tu kreatywność miała swoje źródło. Nazwa szkoły The Palms powstała w oparciu o jej filozofię działania – „nauka języków? z przyjemnością!” Jeśli twoje dotychczasowe doświadczenia z nauką są inne, kojarzą się z trudem i znojem, to w szkole The Palms doświadczysz szoku. Będziesz uczyć się z przyjemnością i będzie ci towarzyszyć uczucie, że jesteś pod palmami, w przyjemnym otoczeniu, gdzie miło spędzasz czas.

Szkoła Językowa w Wilanowie

Kreatywna reklama i witryna – hit nr 2

Kreatywne podejście w szkole, tak jak z resztą w każdej firmie, to również jej sposób na reklamę. Najłatwiej szukać tych śladów kreatywności w najbliższym otoczeniu np. w lokalnym magazynie lub w otoczeniu siedziby firmy, gdzie często pojawiają się dodatkowe możliwości przedstawienia oferty. W szkole The Palms właśnie te dwa sposoby są najczęściej wykorzystywane.

Co miesiąc w magazynie Teraz Wilanów można przeczytać świeży artykuł z serii „Świat na językach”. Jest to cykl zapowiadający lub relacjonujący ważne i ciekawe wydarzenia w odległych krajach. Dzięki temu możemy spodziewać się również, że ucząc się danego języka w tej szkole, doświadczymy kreatywnego podejścia w przekazywaniu wiedzy na temat kultury krajów, które się tym językiem posługują.

Szkoła językowa The Palms publikuje regularnie w magazynie Teraz Wilanów.

Szkoła językowa The Palms publikuje regularnie w magazynie Teraz Wilanów.

Kolejny ślad odnajdujemy w samej siedzibie szkoły. The Palms dysponuje witryną, która jest regularnie wykorzystywana jako szczególny pokaz pomysłowości i kreatywności. Szkoła już działa w Miasteczku Wilanów kilka lat i do tej pory nie powtórzył się pomysł ekspozycji na witrynie, co więcej również nie powtórzył się pomysł z okazji świąt, które co roku obchodzimy. Witryna przyciąga uwagę i zyskuje swoich fanów. Klienci wchodzący do szkoły po zmianie ekspozycji często komentują i podziwiają nowe pomysły. Pomyśl tylko, że witryna szkoły, to przecież nie jest najważniejszy aspekt pracy zespołu, a jednak nawet w tym wymiarze o kreatywność dba się w sposób szczególny. Co dzieje się na lekcjach? tego trzeba spróbować!

Kreatywność w szkole The Palms objawia się regularnie w postaci nowych instalacji na witrynie szkoły

Kreatywność w szkole The Palms objawia się regularnie w postaci nowych instalacji na witrynie szkoły

Kreatywność objawia się w co raz to nowych pomysłach - nawet z okazji powtarzających się świąt.

Kreatywność objawia się w co raz to nowych pomysłach – nawet z okazji powtarzających się świąt

Dbamy o każdy szczegół w ofercie szkoły - kreatywność nie zna granic

Dbamy o każdy szczegół w ofercie szkoły – kreatywność nie zna granic

Szukamy nietypowych rozwiązań, które zyskują uwagę i dobrą opinię

Szukamy nietypowych rozwiązań, które zyskują uwagę i dobrą opinię

Kochamy to co robimy - kreatywne pomysły to nasza pasja

Kochamy to co robimy – kreatywne pomysły to nasza pasja

Kreatywne podejście do metod i technik nauczania – hit nr 3

Oczywiście nie może zabraknąć tu informacji na temat metod i technik nauczania, które można poznać z bliska zapisując się na zajęcia w szkole językowej. Jeśli przekroczysz próg wybranej szkoły , rozejrzyj się dobrze dookoła. W  The Palms pewne zalążki tego co cię czeka,  można poznać już w sekretariacie. Można dowiedzieć się o istnieniu autorskiego programu nauki języków dla dzieci – Akiki’s Playhouse i obejrzeć lemury robione na szydełku. Można poznać przykładowe projekty metodyczne takie jak np. projekt czytelniczy w oparciu o readersy znanych wydawnictw językowych, z którymi szkoła współpracuje i które są wyeksponowane na półkach w księgarni. Można w końcu dowiedzieć się o planach autorskich przygotowywanych przez lektorów na każdą lekcję, obejrzeć teczkę kursu i podręcznik wiodący. Szkoła wyszukuje również nowe rozwiązania, jak na przykład Fiszkoteka The Palms, która została dodana do oferty w bieżącym roku szkolnym. Potrzebujesz więcej szczegółów, zgłoś się do nas.

Kreatywność w szkole The Palms to również program autorski nauki języków dla dzieci

Kreatywność w szkole The Palms to również program autorski nauki języków dla dzieci

Na podsumowanie tego wpisu, dedykujemy wszystkim cytat Alberta Einsteina. Wierzymy, że nasze dotychczasowe sukcesy i zaufanie setek klientów jest potwierdzeniem słuszności kierunku, który obraliśmy.Kreatywność w szkole językowej to jest hit.

Creativity is intelligence having fun. ~Albert Einstein