Kiedy Twoje dziecko nie chce uczyć się angielskiego mimo, że od kilku lat chodzi na angielski i nagle traci motywację, odmawia chodzenia na zajęcia dodatkowe i z niechęcią rozpoczyna odrabianie pracy domowej, to być może nadszedł moment na zmianę sposobu nauki języka i odnalezienie nowej szkoły językowej. W nauczaniu języków, to jak we wszystkich obszarach życia, istnieją różne sposoby na dotarcie do tych samych efektów. Trzeba wybrać to, co w danym momencie rozwoju i edukacji dziecka będzie dla niego najlepsze. Czas na zmiany!

Kiedy dziecko nie chce uczyć się angielskiego – wybierz szkołę językową z właściwą filozofią nauczania

Istnieje wiele szkół językowych w okolicy i większość z nich dość precyzyjnie określa swoją filozofię działania (jeśli ktoś tego w ogóle nie robi, to nie zawracaj sobie głowy taką szkołą). Poszukaj więc szkoły, która prezentuje pozytywne podejście do potrzeb ucznia i zapewni mu rozwój w zakresie nauczania języków. W szkole językowej The Palms wybrano filozofię „Nauka języków z przyjemnością” i to może być właściwy kierunek dla twojego dziecka, które tam odzyska motywację do nauki języków.

kiedy dziecko nie chce uczyć się angielskiegoMetody nauczania dostosowane do etapu rozwoju dziecka

Bardzo ważne w rozwoju językowym dziecka jest dopasowanie metody nauczania do jego etapu rozwoju. Jeśli dziecko jest w pierwszej klasie, jeszcze nie potrafi dobrze pisać, a od pierwszej lekcji ma zadane do domu kilka stron ćwiczeń do uzupełnienia, to powinien być to sygnał, że metody są źle dopasowane. Inny przykład dotyczy dzieci starszych, które w programie rozwoju językowego doświadczają często kontynuacji nauki „przez zabawę”, podczas gdy ich świat się zmienia, a oni sami chcą być uważani za dorosłych, starszych i odpowiedzialnych. W szkole językowej The Palms programy nauczania dzieci i młodzieży są rozdzielone. Dzieci młodsze zanurzają się w języku dzięki zabawnej historyjce o lemurze Akiki z Madagaskaru (sprawdź więcej informacji o programie Akiki’s Playhouse), a młodzież idealnie odnajduje się w programie Surfing Paradise, w którym „surfuje się” po kulturze, muzyce, filmie i internecie (tu więcej informacji o programie Surfing Paradise).

Kiedy dziecko nie chce uczyć się angielskiego, potrzebna jest pozytywna motywacja

Wiele badań dowodzi, że system nagród lepiej działa na dzieci niż system kar. Dlatego właśnie w szkole językowej The Palms panuje zasada pozytywnej motywacji. Dzieci są nagradzane za właściwe zachowanie podczas lekcji, za odrobioną pracę domową i każdą dodatkową inicjatywę. Nagrody nie muszą być rzeczowe, a nawet lepiej jeśli takimi nie są, bo dzieci bardzo doceniają inne formy wyróżnienia. Sprawdź koniecznie jak to wygląda w praktyce – zapisz dziecko na lekcję próbną, podczas której będzie mógł doświadczyć zmiany w podejściu do nauki. Satysfakcja gwarantowana!

Kursy językowe w szkole The Palms już wystartowały – sprawdź wolne miejsca w grupach! Zapraszamy!