Jesień i zima nie dla wszystkich jest przyjemna. W naszej szerokości geograficznej mamy pogodę, która nie sprzyja dobrym nastrojom. Brak słońca, deszcz, zimno, śnieg, zamieć. Przy zmianach klimatu, które zachodzą ostatnio bardzo szybko, pogoda doskwiera niektórym bardziej niż kiedykolwiek. Niekiedy zapadamy w jesienno-zimowy sen. Nie mamy na nic ochoty, nie chce nam się nic robić, wstawać, pracować, uczyć, ćwiczyć… Ciężko jest wychodzić z domu, kiedy trzeba opatulić się w ciepłą kurtkę, szalik i czapkę. Jak wyzwolić w sobie motywację jesienią i zimą, aby utrzymać dobre zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną? Rozwiązanie, które proponujemy na jesienno-zimowy marazm jest udział w akcji charytatywnej.

Działania charytatywne mają magiczną moc

Świadomość, że robimy coś dla innych bardzo często motywuje nas bardziej, niż kiedy mamy robić coś dla siebie. Dlatego dzięki zaangażowaniu w tego typu akcje społeczne może wyzwolić w sobie motywację do działania. Zachęcamy gorąco wszystkich naszych przyjaciół, uczniów i klientów do udziału w akcji charytatywnej The Palms. Wpieramy Fundację Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru i zbieramy fundusze na edukację podopiecznych fundacji z czerwonej wyspy. Mamy nadzieję, że niektórzy z Was odnajdą w tym również swoją motywację do działania na jesienno-zimowy okres.

Charytatywne treningi lektorów The Palms

Lektorzy The Palms od trzech lat biorą udział w specjalnej, wewnętrznej, charytatywnej akcji „The Palms Charity Sports Challenge”, która dodaje motywacji, pozytywnej energii, która udziela się wszystkim. My stawiamy na sport! Zazwyczaj nasza praca to siedzenie przy biurku, praca w pomieszczeniach przez kilka godzin dziennie. Dlatego wierzymy w aktywność fizyczną, o którą szczególnie trudno w pochmurne dni.

Akcja polega na tym, że lektorzy spacerują, biegają, jeżdżą na rowerze, pływają etc. i chwalą się tym publicznie, aby odnotować swój trening w rankingu. Szkoła oblicza liczbę wykonanych treningów i wpłaca kwotę na konto Fundacji. Dodatkowo, lektorzy biorący udział w akcji, przygotowują w domu własny słoiczek i zbierają drobne kwoty za każdy wykonany trening i wysiłek z nim związany. Zapełniający się słoik wzmaga motywację i zwiększa wpłatę na konto Fundacji.

Motywacja do nauki jesienią i zimą czyli Twoje wyzwanie charytatywne

Ty też możesz przygotować sobie słoiczek, do którego będziesz wrzucać po 1 złotówce za każdy wykonany przez siebie wysiłek. Czy tym wysiłkiem jest dodatkowa godzina nauki, czy dodatkowa godzina treningu – zależy już tylko od Ciebie i Twojego wyzwania. Również cel charytatywny możesz sobie wybrać pod kątem własnych odczuć. Kiedy słoik się zapełni, możesz wpłacić przekazać dowolnej fundacji swój datek. Korzyści będą obustronne.

motwacja_do_nauki_jesienią_i_zimąCharytatywne zajęcia językowe – Ty też możesz skorzystać

W okresie jesienno-zimowym lektorzy The Palms również prowadzą charytatywne lekcje angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego. Możesz umówić się na dodatkową lekcję, z której dochód zostanie przekazany Fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru.

Co tydzień będziemy losować 5 osób wśród naszych uczniów, do których zadzwonimy z ofertą lekcji charytatywnej. Możesz wpłacić dowolną kwotę, wesprzeć naszą akcję pro bono, a dodatkowo skorzystasz na dodatkowym okazji do nauki. Za lekcję zapłacisz tyle, ile możesz lub zechcesz.

Śledź, obserwuj, wspieraj naszą akcję!

Zapraszamy wszystkich palmsowych przyjaciół do wpierania naszych działań charytatywnych. Każdy lajk i podzielenie się naszymi postami ze znajomymi również pomaga nam działać szerzej. Także świadomość, że podobają Wam się nasze działania jest dla nas ważna.

W roku 2020/21 nasza Szkoła ufundowała dwa stypendia dla uczennic, podopiecznych Fundacji Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru. Chcemy kontynuować wsparcie edukacyjne tych dziewczynek i nasze wysiłki oraz dochody z akcji będą przeznaczone na nowe stypendia w obecnym roku szkolnym.

Certyfikat adopcyjny dla szkoły The Palms Certyfikat adopcyjny dla The Palms