Korzyści_korzystania_z_dziennika_elektornicznego LanglionPrimeon

Dziennik elektroniczny Langlion dla The Palms jest dostępny na stronie internetowej www.thepalms.langlion.com oraz poprzez bliźniaczą aplikację mobilną, dostępną w App Store oraz Google Play.

Pierwsze logowanie do dziennika i podpisanie umowy online

Każdy uczeń (oraz rodzic) szkoły The Palms otrzymuje osobisty login i hasło do dziennika elektronicznego w chwili podjęcia nauki. Informacje wysyłamy w wiadomości systemowej jeszcze przed podpisaniem umowy. Zaraz po zalogowaniu się i przejściu przez formalności RODO, klient podpsisuje online swoją umowę. Następnie dokument umowy jest zapisany w profilu ucznia. Dopiero wtedy można korzystać z innych funkcji dziennika.

Jeśli nie jesteś jeszcze uczniem szkoły The Palms, to zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją krok po kroku jak można zapisać się do naszej szkoły. Zapraszamy

Informacje dostępne w dzienniku The Palms

Każdy uczeń ma dostęp do szerokiego spektrum informacji związanych z kursem (menu po lewej stronie):

• na stronie głównej znajduje się harmonogram poprzednich i najbliższych zajęć (data, miejsce, lektor, rodzaj kursu)
  • historia zmian wprowadzanych na koncie ucznia (dane lekcji, wiadomości, oceny i obecności)
  • aktualności szkolne

W zakładce „zajęcia” można dodatkowo obejrzeć szczegóły każdej lekcji np. temat lekcji, zrealizowane strony z podręcznika oraz informację o pracy domowej. Szczególnie istotny jest link wklejony obok tematu lekcji, który pozwala na obejrzenie ponownie całej lekcji w interaktywnej formule. Jest to idealny sposób na powtórkę materiału, przygotowanie się do testu oraz weryfikację postępów ucznia przez rodzica w domu.

dziennik szkoły językowej The Palms strona główna

Oceny i obecność na lekcjach

Bardzo istotny w dzienniku jest panel obecności oraz ocen. Lektorzy The Palms sprawdzają obecność na początku każdej lekcji i zaznaczają odpowiedni status w dzienniku (obecny, nieobecny, spóźniony). Jeśli natomiast chodzi o oceny, to Lektorzy wpisują je najczęściej po każdym rozdziale z podręcznika, który jest zrealizowany w danym kursie. Dodatkowo mogą się pojawić inne oceny np. za prezentację podczas lekcji, konkretne ćwiczenie konwersacyjne itp. Stosujemy standardową skalę ocen od 1 do 6.

Panel wiadomości i kontakt z lektorem

Dziennik The Palms umożliwia uczniom oraz rodzicom bezpośredni kontakt z lektorem prowadzącym kurs. Dodatkowo można wysłać wiadomość do sekretariatu, do Metodyka szkoły oraz do właścicielek szkoły.

Zachęcamy do korzystania z tej funkcji. Wszyscy pracownicy szkoły codziennie logują się do dziennika, tak więc mają dostęp do wiadomości na bieżąco. Również uczeń może otrzymać wiadomość od lektora lub z biura szkoły. Wówczas dodatkowo system wysyła wiadomość email aby poinformować o wiadomości zawartej w dzienniku.

Panel płatności

Oprócz informacji związanych bezpośrednio z kursem, w dzienniku jest również historia wpłat, bieżące saldo i informacje o nadchodzących płatnościach. Osoby, które otrzymują faktury za kurs językowy, mają również dostęp do wszystkich wygenerowanych plików PDF.
Prosimy zwrócić uwagę, że przelewy wpisujemy do dziennika najczęściej drugiego dnia po dokonaniu przez Państwa wpłaty. W razie rozbieżności w informacjach finansowych zawartych w dzienniku, zawsze prosimy o osobisty kontakt z placówką The Palms.

Rodzeństwo we wspólnym dzienniku

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że istnieje możliwość połączenia kont dwóch lub więcej uczniów. Taka możliwość ułatwia rodzicom logowanie i podgląd do kilku kont ucznia jednocześnie. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany tą funkcją, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Zachęcamy do korzystania z dziennika szkoły językowej The Palms

Dostawcą naszego dziennika jest firma Primeon, która usprawnia aplikację i rozwija jej funkcje już od ponad 7 lat. Nasza współpraca ma miejsce od samego początku powstania tej firmy i dziennik The Palms jest dostępny dla uczniów od 2013 r. Dopiero rewolucja nauki w związku z pandemią spowodowała znaczący wzrost zainteresowania dziennikiem, co uważamy za bardzo pozytywną zmianę. Mamy nadzieję, że szybko zauważysz korzyści płynące z posiadania tej aplikacji.

Korzyści_korzystania_z_dziennika_elektornicznego Langlion