Skuteczny angielski online dla dzieci

 • Version
 • Download 40
 • File Size 2.72 MB
 • Create Date 12 października, 2020

Skuteczny angielski online dla dzieci jest możliwy, jeśli przygotujemy się do zajęć w odpowiedni sposób. Korzystając z naszych doświadczeń przygotowaliśmy dla uczniów i rodziców 7 najważniejszych porad, z którymi warto się zapoznać, kiedy szkoła jest zmuszona przejść w tryb lekcji online. Niektóre z nich wydają się oczywiste, ale skuteczny angielski w wersji online to nie przecież nie jest fizyka kwantowa. Przygotuj swoje dziecko do lekcji krok po kroku i sam się przekonaj, że dobry plan daje lepsze efekty w nauce.

Oto 7 najważniejszych porad jak uczyć się skutecznie angielskiego online:

 1. Punktualność
 2. Dobry internet
 3. Spokojne miejsce
 4. Książki, notes i przybory szkolne
 5. Słuchawki
 6. Znajomość funkcji Zoom/annotate
 7. Komunikacja z nauczycielem

Obecność dziecka od początku lekcji zapewnia lepszą skuteczność nauki

Punktualne podłączenie się do lekcji oznacza włączenie linku Zoom na 3 minuty przed lekcją. Aktywowanie go wcześniej może nie być możliwe, bo lektor może prowadzić inne zajęcia online.  Jeśli jednak aktywujemy link punktualnie, to mamy szansę obejrzeć zapowiedź tematu przez nauczyciela. Możemy również zapewnić dziecku udział w lekcji poświęconej powtórce materiału z poprzednich zajęć. To ważne w skutecznej nauce języka.

Stabilne i szybkie łącze internetowe wpływa na jakość korzystania z multimediów

W lekcjach prowadzonych online bardzo ważną rolę odgrywają multimedia. Lektorzy The Palms korzystają z wielu aplikacji i gier językowych, które urozmaicają lekcje online. Jeśli mamy stabilne i szybkie połączenie z internetem, to wówczas możemy mieć pewność, że jakość ćwiczeń będzie sprzyjać nauce. W nauce języków ważne jest słuchanie, wymowa i bez tego, trudno wyobrazić sobie skuteczną lekcję.

Odosobnione miejsce nauki daje większy komfort swobodnego mówienia po angielsku

Jeśli tylko jest taka możliwość, dziecko powinno odbywać lekcje online w swoim pokoju. W przypadku zajęć angielskiego, dzieci często wstydzą się mówić przy swoich rodzicach. Jeśli posadzimy dziecko w salonie, chcąc przysłuchać się lekcji, możemy jednocześnie zablokować jego umiejętności. Lepiej zatem zostawić otwarte drzwi w pokoju dziecka, aby słyszeć jego wypowiedzi. Tym samym dajemy dziecku komfort swobodnej wypowiedzi do rówieśników i do lektora.

Założone słuchawki to większa koncentracja ucznia na realizowanych zadaniach

Kiedy dziecko uczy się online powinno mieć założone słuchawki. Dzięki temu jego koncentracja na wykonywanych zadaniach jest większa. Czasami jednak dzieciom przeszkadzają zbyt głośne dźwięki, więc słuchawki trzeba sprawdzić i wyregulować. Zajrzyjmy też do pokoju dziecka w trakcie lekcji. Jeśli zdjęło słuchawki, to prawdopodobnie było mu nie wygodnie. Sprawdźmy dlaczego.

Znajomość funkcji „annotate” w Zoomie

Podczas lekcji online w szkole The Palms, dzieci aktywnie uczestniczą w lekcji. To nie jest oglądanie wykładu lektorskiego, tylko pełnowymiarowa lekcja, w której uczniowie dużo mówią i wspólnie biorą udział w ćwiczeniach. Do tego konieczne jest stemplowanie na ekranie, zaznaczanie, wspólne wypełnianie ćwiczeń online itp. Niezbędna jest do tego znajomość funkcji Zoom/ annotate. Aby odnaleźć tą funkcję, trzeba najechać myszką na górny brzeg ekranu, aby pojawiła się dodatkowa belka. Tam znajdziemy wszystkie dodatkowe funkcje. Warto wcześniej usiąść z dzieckiem przy komputerze i pokazać mu jak używać tych opcji.

Książka, notes i przybory szkolne w zasięgu ręki nie odrywają dziecka od lekcji

Nawet jeśli w czasie zajęć angielskiego wiele ćwiczeń jest multimedialnych, to jednak nie zapominajmy o podręczniku czy własnym notesie. Materiały powinny być w zasięgu ręki, bo lektor może w każdej części lekcji poprosić o otwarcie ćwiczeń na konkretnej stronie. Przygotujmy dziecko do lekcji angielskiego, tak jak szykujemy torbę na basen. Możemy przygotować listę potrzebnych akcesoriów i w ten sposób ułatwić dziecku samodzielne przygotowanie się do angielskiego online.

Co jest potrzebne na angielski online?

- podręcznik,

- ćwiczenia

- notes The Palms

- ołówek, gumka, temperówka

- kostka do gry

- kredki

- telefon komórkowy dziecka (może przydać się do wspólnej gry w Kahoot’a)

- słuchawki

Komunikacja z nauczycielem w razie potrzeby

Jeśli już wszystko zostało sprawdzone i przygotowane, to nie pozostaje nic innego jak komunikacja z lektorem. Gdyby było potrzebne dodatkowe wsparcie, to nauczyciel może poprosić rodzica o pomoc. Również dziecko powinno wiedzieć, że w czasie lekcji jest dostępny ktoś z dorosłych. Pomoc powinna nadejść dopiero wtedy, kiedy zostanie wezwana. W przeciwnym razie, pozwólmy dziecku i nauczycielowi spróbować rozwiązać problem. Po lekcji można także porozmawiać z dzieckiem lub napisać wiadomość do nauczyciela czy wszystko było w porządku. Pamiętajmy jednak, że oprogramowanie naszego komputera wymaga aktualizacji. To samo dotyczy aplikacji Zoom. Jeśli coś działa dzisiaj, jutro może znowu wymagać naszej interwencji. Warto przed lekcją wykonać test mikrofonu i słuchawek uruchamiając aplikację, nawet bez linku do lekcji.

Wygląda na to, że w dzisiejszym świecie musimy się przyzwyczaić do lekcji online – czy tymczasowo, czy na stałe. Jesteśmy przekonani, że nauka online w The Palms jest tak samo skuteczna jak stacjonarna. Lektorzy przygotowują te lekcje z wyjątkową starannością i zachowaniem metody Five Stars Method. Wiemy od naszych klientów i uczniów z zeszłego roku szkolnego, że lekcje bardzo się podobały. Mamy nadzieję, że przekonają się do tego również wszyscy nowi uczniowie!

Prezentacja z webinarium „Jak uczestniczyć w lekcji online, aby nauczyć się jak najwięcej?”

Na samej górze znajduje się przycisk "Download" - to prezentacja z webinarium dla rodziców, które miało miejsce 9.10.2020 r. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w tym spotkaniu. Tym, którzy nie mogli dołączyć, proponujemy zapoznanie się z prezentacją. W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji.