W okresie jesienno-zimowym oraz wczesnowiosennym rośnie liczba zachorowań wśród dzieci. Przeziębienia, katar, kaszel a nawet grypa zbierają plony. Na zajęciach dodatkowych dzieci pojawiają się chore i zarażają się wzajemnie. Alternatywnie – tracą zajęcia z powodu nieobecności i mają zaległości w realizacji programu. Szkoła językowa The Palms wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców, którzy mogą liczyć na szereg rozwiązań wspierających w takich sytuacjach. Poniżej znajdziesz kilka „tajnych zaklęć” z tłumaczeniem na angielski, które pomagają co zrobić z angielskim, kiedy dziecko jest chore.

Lekcje hybrydowe online-live (ang. lesson online-live)

Co z angielskim, kiedy dziecko jest chore? Rodzice często zadają nam to pytanie przy zapisach na kursy. Mamy na to odpowiedź:

Kiedy dziecko jest chore, kicha i kaszle, ale jest w dość dobrej kondycji, to prosimy o udział w lekcji hybrydowej. Dzieci zdrowe są w szkole, a dziecko chore łączy się do lekcji za pomocą aplikacji Zoom. Na swojej kamerze widzi dzieci w klasie i bierze udział w lekcji prawie w taki sam sposób, jakby siedziało na dywanie. Do ćwiczeń typu „rzucanie kostką” czy w innych grach dziecko może wybrać sobie swojego „buddy” i w razie potrzeby liczyć na pomoc w poruszaniu się pionkami po planszy. Lektor posługuje się kamerą, która jest ruchoma. Może w ten sposób lepiej pokazać uczniowi online, to co dzieje się w klasie. Link do lekcji na Zoomie jest wygenerowany na cały rok szkolny dla każdej grupy. Można go zawsze odnaleźć w dzienniku ucznia. Tutaj możesz się zalogować do swojego dziennika i pobrać link.

Dziennik elektroniczny szkoły – Langlion (ang. school register – Langlion)

Langlion to nazwa naszego dziennika szkolnego, w którym każdy uczeń ma swoje konto. Znajduje się tam harmonogram kursu, oceny, frekwencja obecności na zajęciach oraz szczegóły zajęć. Po każdej lekcji lektor wkleja link do prezentacji z zajęć. Można zobaczyć co było na lekcji realizowane, jakie były ćwiczenia i gry językowe. Pozwala to uczniom na bieżące nadrabianie zaległości z powodu choroby. Oczywiście z linku korzystają także osoby, które chcą dodatkowo w domu powtórzyć materiał z lekcji. Do czego bardzo zachęcamy!

Konsultacje indywidualne gratis (ang. individual lesson)

Przy dłuższej nieobecności dziecka (powyżej 4 lekcji z rzędu), kiedy ciężko jest samodzielnie nadrobić materiał z lekcji, zapraszamy na konsultacje indywidualne. To dwie lekcje po 20 minut gratis dla uczniów uczących się w grupach, które można zrealizować na życzenie. Lekcja będzie przeprowadzona przez lektora prowadzącego kurs lub przez Metodyka szkoły i zostaną w niej zrealizowane najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Dodatkowo dziecko otrzyma listę słówek, a lektor wskaże dodatkowe linki do platform online, w których można dane słownictwo przećwiczyć.

Indywidualne lekcje charytatywne (ang. charity lesson)

Jeśli konsultacje indywidualne nie wystarczają, można dokupić w szkole indywidualne lekcje charytatywne. Zapłacisz tyle, ile uważasz, a my przekażemy dochód na cele edukacji dzieci malgaskich. Współpracujemy z Fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru.

Lekcja charytatywna jest dokładnie tym samym, co lekcja indywidualna z cennika. Lektor przygotowuje się do jej przeprowadzenia w taki sam sposób. Zachętą dla ucznia jest cena lekcji, którą każdy ustala sam.

Szkoła The Palms co roku funduje kilka stypendiów edukacyjnych dla dzieci z Madagaskaru. Właśnie dzięki lekcjom charytatywnym oraz zaangażowaniu naszych lektorów jest to możliwe! Tutaj przeczytasz więcej o nas.

Sobotnie powtórki online (ang. revision online)

Szkoła językowa The Palms oferuje również dodatkowe powtórkowe lekcje, które odbywają się jeden raz w miesiącu dla wszystkich uczniów uczących się języka angielskiego w grupach. To kolejna okazja do powtórzenia materiału w razie nieobecności dziecka na zajęciach. Udział w tych lekcjach jest bezpłatny. Warunkiem ich odbycia jest zebranie się min 6 osób z danego poziomu kursu. Daty wszystkich spotkań są podane na początku roku szkolnego a tuż przez datą lekcji wysyłane jest powiadomienie przypominające. Zachęcamy do brania udziału w tych lekcjach online!

Nasz angielski online jest genialny

angielski online w czasie choroby lub izolacji

Kiedy dziecko jest chore i zostaje w domu, to nie traci lekcji angielskiego. Dodatkowo – nasze lekcje są genialne! Jesteśmy pierwszą w Polsce szkołą, która posiada tytuł „Genius Center” i bardzo jesteśmy z tego dumni. Każda lekcja w The Palms jest przygotowana w bardzo interaktywnej formule. Platforma genial.ly, której używają lektorzy daje wiele możliwości podłączenia wielu różnych ćwiczeń, gier językowych, video i piosenek. W rezultacie uczniowie The Palms mają możliwość doświadczyć bardzo urozmaiconej, dynamicznej lekcji, która daje świetne efekty! Świadczą o tym również opinie rodziców, którzy przekazali nam swoje opinie o angielskim online The Palms!

Opinie o angielskim online w The Palms

Wymienione „tajne zaklęcia po angielsku” działają tylko w szkole językowej The Palms 🙂 Korzystaj, jeśli jesteś klientem naszej szkoły. Jeśli Twoja szkoła tego nie oferuje, zgłoś się do nas! Jeśli znasz kogoś, kto nie ma takich możliwości w swoim kursie angielskiego, poleć nas! Podziel się tym postem, prześlij znajomym. Innowacyjność i kreatywność jest naszym atutem. Może ktoś szuka jeszcze takiej szkoły.

Tutaj znajdziesz więcej opinii o naszych kursach.

Opinie o kursach online w The Palms na bardzo wysokim poziomie