And the Oscar goes to… „Little Red Riding Hood” play

Zajęcia teatralne dla dzieci w języku angielskim to część autorskiego programu nauczania języków obcych dla dzieci. Stosujemy między innymi teatralizację, która jest bardzo skuteczna a jej bezpośrednim rezultatem są fantastyczne przedstawienia w języku angielskim dla dzieci.

W sobotę 25 lutego 2012, w przeddzień rozdania Oskarów, miało miejsce przedstawienie „Little Red Riding Hood” („Czerowny kapturek”). To bardzo ważne wydarzenie w szkole The Palms, które zapoczątkowało być może karierę aktorską niejednej i niejednego przyszłego laureata…

Zajęcia teatralne dla dzieci w języku angielskim są w programie każdej grupy dziecięcej

Przedstawienie przygotowane przez Słuchaczy kursu Double Fun (7-9 lat), pod okiem Katarzyny Zarosińskiej – współwłaścicielki szkoły The Palms, zebrało gromkie brawa wśród obecnej publiczności. Wszystkim gościom bardzo się podobało i aktorzy zebrali również mnóstwo pochwał i gratulacji!

„Jestem bardzo dumna z dzieci. Pracowały ciężko przez kilka miesięcy, przygotowując swoje role, doskonaląc wymowę i akcent z panią metodyk. Najbardziej sprawia mi radość to, że dzieci, które na począku wstydziły się mówić na lekcji w języku angielskim, przełamały swoje obawy i odważyły się wystąpić. Niektóre nawet zgłaszały się z prośbą o większą rolę” – powiedziała po przedstawieniu Katarzyna Zarosińska.

Zajęcia teatralne dla dzieci w języku angielskim przynoszą rodzicom radość

Równie zadowoleni i dumni wychodzili z przedstawienia rodzice. Niektórzy kilka razy oglądali przedstawienie, uczestnicząc w próbach przed premierą…

„Moje dziecko bardzo chętnie uczęszcza na zajęcia w tej szkole i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z postępów dziecka, jak i organizacji zajęć. Mojemu synowi przypadły do gustu stosowane techniki teatralizacji, jesteśmy miło zaskoczeni tym jak z zapałem się angażuje w przedstawienie. Nauka języka angielskiego w tej szkole jest dla niego tym samym czym czas spędzony na fajnej zabawie w gronie przyjaciół. Zapewne duży wpływ na atmosferę panującą w szkole mają lektorzy, którzy potrafią dotrzeć do dzieci, nawet tych najmłodszych. Serdecznie polecam.” – powiedziała Mama Emila, który w przedstawieniu zagrał kotka.

Dziękujemy Centrum Kultury Wilanów za współpracę oraz Instytutowi Papieża Jana Pawła II za wspaniałą organizację w dniu występu.