Nazwa szkoły The Palms już nie jest zagadką. Szkoła językowa The Palms rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku. Dzisiaj wszyscy w okolicy już wiedzą, że „pod palmami” czy „w palmsach”, można z przyjemnością uczyć się języków obcych. Skąd wzięła się nazwa szkoły, która nie od razu zdradza działalność firmy?

Początki działania firmy

Szkoła językowa The Palms powstała w maju 2011 roku i rozpoczęła swoją działalność od września w sercu Miasteczka Wilanów w Warszawie. Pojawienie się nowej firmy na terenie osiedla, w którym jeszcze nie wiele firm działało, od razu zyskało zainteresowanie mieszkańców. Na witrynie szkoły, jeszcze w trakcie remontu wnętrza, pojawiła się informacja o powstającej szkole językowej, co pomogło rozstrzygnąć spory, czy na osiedlu powstaje nowe biuro podróży, czy może jakaś egzotyczna restauracja.

Palma – symbol przyjemności

Nazwa szkoły językowej The Palms oznacza naukę z przyjemnością

Skojarzenia z palmami są jednoznaczne. Kiedy patrzymy na obrazek nisko pochylonej plamy nad brzegiem lazurowego morza, to od razu przychodzą nam na myśl wakacje, egzotyczne kraje, relaks, przyjemne spędzanie czasu.

„Nazwa szkoły językowej miała właśnie prowadzić do takich skojarzeń. Nasza szkoła jest miejscem, do którego z przyjemnością przychodzimy, chętnie się uczymy i pracujemy, spędzamy tu czas pożytecznie i przyjemnie” – przyznaje Katarzyna Zarosińska, współwłaścicielka firmy.

Przyjemność z nauki ponad wszystko

Palma jest symbolem przyjemności również w szkole The Palms

Z doświadczenia zawodowego właścicieli firmy i obserwacji zachowania klientów w szkołach językowych wynika, że przyjemność czerpana z nauki języków jest ważnym czynnikiem sukcesu w procesie edukacji. Jest to tak samo ważne dla dziecka, które stawia pierwsze kroki w nauce, jak i dla osoby dorosłej, która kolejny raz rozpoczyna naukę z zamiarem, że w końcu jej się uda. Proces przyswojenia języka obcego jest trudny. Nauka trwa kilka lat, a w tym okresie uczniowie przechodzą na coraz wyższe poziomy zaawansowania, w których pojawiają się coraz bardziej skomplikowane zagadnienia. Potrzeba odpowiedniej motywacji oraz wytrwałości, aby ten proces zakończył się dopiero wtedy, kiedy osiągniemy satysfakcjonujący nas komfort posługiwania się językiem obcym.

Przyjemność czerpana z samej nauki jest kluczowym czynnikiem, który sprawia, że kontynuujemy proces i czerpiemy radość z kolejnych etapów poznawania języka obcego.

Techniki nauczania z przyjemnością

W szkole językowej The Palms metody i techniki nauczania zostały dostosowane do filozofii działania firmy, która stawia na nowoczesność, skuteczność i przyjemność z nauki. Metoda komunikatywna czyli koncentrowanie się na mówieniu i wypowiedziach pełno-zdaniowych jest podstawowym filarem obranej metodologii nauczania, ale oprócz tego na zajęciach językowych w The Palms są wykorzystywane techniki: using multimedia, using realia, teatralizacja i gry językowe.

Techniki dostosowane do celu zajęć

Wszystkie wymienione metody i techniki są odpowiednio wymieszane w czasie trwania lekcji i dostosowane do celu i etapu zajęć (rozgrzewka, powtórka, wprowadzenie, utrwalenie, podsumowanie). Słuchacze The Palms są cały czas inspirowani do mówienia, a z technik wspomnianych powyżej korzystają w sposób sterowany przez lektora, który przygotowuje autorskie plany na każdą lekcję. To właśnie odpowiedni mix metod i umiejętne przeprowadzenie ucznia przez etapy lekcji, daje wrażenie przyjemnie spędzonego czasu na zajęciach językowych w The Palms.

Programy autorskie

Serge Ravoahngilalao pochodzi z MadagaskaruW przypadku zajęć dla dzieci w The Palms został wprowadzony dodatkowy element, którego nadrzędnym celem jest przyjemny proces nauki języka. Jest to autorski program – Akiki’s Playhouse – stworzony przez Dyrektora Metodycznego szkoły – Katarzynę Zarosińską. Program urozmaica zajęcia dla dzieci i wzbogaca je o dodatkowe elementy.

Akiki – lemur z Madagaskaru

Głównym bohaterem programu autorskiego dla dzieci jest lemur z Madagaskaru o imieniu Akiki. Dlaczego akurat Madagaskar? Co znaczy Akiki?

„Tak się czasem zdarza w życiu, że niektóre sytuacje i osoby, które spotykamy mają na nas ogromny wpływ i są dla nas bardzo ważne. Madagaskar od kilkunastu lat jest mi szczególne bliski” – wyznaje Katarzyna Zarosińska i kontynuuje – „mój mąż nazwa się Serge Ravoahangilalao i pochodzi z tego kraju. Kiedy pojawiła się propozycja nazwy „The Palms” od razu zapaliło się światełko, które rozbłysło feerią pomysłów: palmy, Madagaskar, lemur Akiki, podróż lemura do Londynu, rodzina The Palms w Londynie, która przyjęła lemura pod swoją opiekę – wszystkie te elementy ułożyły się w całość, którą z powodzeniem wykorzystujemy metodycznie w The Palms.

Akiki znaczy przyjaciel

Akiki znaczy po malgasku „przyjaciel” i dla dzieci lemur stał się prawdziwym przyjacielem, który towarzyszy im na wszystkich lekcjach. Większość dzieci posiada również własną maskotkę lemura w domu. Tworzenie koncepcji, która jest tak pojemna i spójna, utwierdziło nas w przekonaniu, że nazwa The Palms jest idealna, pozwala na tworzenie spójnego wizerunku firmy, tak więc pomysł od razu został zaakceptowany”.

Nazwa szkoły językowej The Palms i hasło „Languages & Lounge”

metoda-using-multimedia

Filozofia nauki z przyjemnością, która objawia się poprzez skojarzenia z nazwą The Palms i specjalnie dobrane metody i techniki nauczania, została dodatkowo podsumowana hasłem „Languages & Lounge”. Ten ostatni element to rodzaj dekoracji, która ma podkreślić charakter marki The Palms. Uczymy się w eleganckich wnętrzach, przypominających kolorystycznie egzotyczny kurort wakacyjny i lazur morza. Prawda, że przyjemnie?